Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Czy policjanci wykorzystywali seksualnie nastolatki

Polska

z patologicznych rodzin, sprawdza prokuratura w Bytomiu. Autor anonimowego listu do prokuratury oskarżył o to w połowie października dwóch wymienionych z nazwiska policjantów oraz innych, których nazwisk nie podał. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu mieli typować kandydatki podczas interwencji w rodzinnych awanturach, potem wzywać je i groźbami zmuszać do seksu.
W latach dziewięćdziesiątych w Bytomiu trzech policjantów zostało oskarżonych i skazanych za gwałty na dziewczynkach w wieku od 11 do 17 lat pochodzących z patologicznych rodzin. Okoliczności tamtych gwałtów były podobne do tych, o jakich mówi autor anonimowego doniesienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16893460,Prokuratura_wszczyna_sledztwo__Sprawdza__czy_policjanci.html#BoxWiadTxt

Udostępnij

Podejrzany o szpiegostwo na posiedzeniu komisji sejmowej

Polska kancelaria sejmu podejrzany o szpiegostwo Sejm sejmowa komisja do spraw energetyki Twój Ruch

– Widziałem nagranie. Osoba bliźniaczo podobna do Stanisława Sz. Była na posiedzeniu komisji 12 marca – powiedział wczoraj szef komisji ds. energetyki z Andrzej Czerwiński z PO. Na liście obecności, którą muszą podpisać wszyscy obecni na posiedzeniu podpisu prawnika podejrzanego o szpiegostwo nie było.
W poniedziałek Kancelaria Sejmu poinformowała, że podejrzany o szpiegostwo prawnik wszedł na teren Sejmu dzięki upoważnieniu wystawionemu przez biuro Twojego Ruchu. Rzecznik Andrzej Rozenek oświadczył wtedy, że nikt z pracowników biura tego nie pamięta.
Stanisława Sz. P\jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji; w połowie października został aresztowany na trzy miesiące na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Grozi od roku do 10 lat więzienia. Podejrzany specjalizował się w tematyce energetycznej i rynku paliw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17474632/podejrzany-o-szpiegostwo-prawnik-byl-na-posiedzeniu-komisji-ds-energetyki

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17474632/podejrzany-o-szpiegostwo-prawnik-byl-na-posiedzeniu-komisji-ds-energetyki