Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Europa ćwiczy obronę przed cyberatakami

Nauka i Technologie

Największe w historii ćwiczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa przeprowadziło w czwartek 29 europejskich krajów. Wzięło w nich udział ponad 400 specjalistów, zajmujących się zwalczaniem zagrożeń w Internecie. W czasie ćwiczeń odpowiedziano na ponad 2 tys. różnego rodzaju incydentów – od ataków uniemożliwiających działanie stron internetowych, poprzez wyciek wrażliwych informacji, po ataki wymierzone w infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną.

W ćwiczeniach „Cyber Europe 2014″ wzięli udział eksperci z sektora publicznego i prywatnego, jak również różnych rządowych agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę ataków internetowych i incydentów, związanych z ochroną danych.

Komentując ogólnoeuropejskie ćwiczenia, unijna komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, stwierdziła: „Poziom złożoności i zakres ataków cybernetycznych wzrasta z każdym dniem. Pojedyncze państwa lub tylko niewielka ich grupa nie zdołają stawić im czoła”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwieksze-w-historii-cwiczenia-dot-cyberbezpieczenstwa-w-europie/1hf5d

Udostępnij

WHO ostrzega przed napojami energetyzującymi

Nauka i Technologie alkohol Energetyki Kofeina Napoje energetyzujące światowa organizacja zdrowia WHO Zdrowie publiczne

Napoje energetyczne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego, zdaniem ekspertów z europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika to z faktu, że przy dużej zawartości kofeiny można je – w przeciwieństwie np. do gorącej kawy – wypić duszkiem i bardzo łatwo doprowadzić do przedawkowania.

Dodatkowym problemem jest fakt częstego mieszania „energetyków” z alkoholem, co zdaniem WHO jest bardziej ryzykowne od picia czystego alkoholu i daje pijącym złudzenie, że są mniej pijani. Ponadto zauważono korelację pomiędzy wypijaniem dużej ilości napojów energetyzujących, a skłonnością do ryzykownych zachowań, w tym nadużywania alkoholu czy narkotyków.

Jako sposób rozwiązania problemu WHO wskazuje wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży napojów tego typu oraz szkolenia dla pracowników służby zdrowia, pozwalające na szybkie rozpoznawanie objawów zatrucia zawartą w nich kofeiną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-napoje-energetyczne-moga-zagrazac,59,0,1638971.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-napoje-energetyczne-moga-zagrazac,59,0,1638971.html