Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Europa ćwiczy obronę przed cyberatakami

Nauka i Technologie

Największe w historii ćwiczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa przeprowadziło w czwartek 29 europejskich krajów. Wzięło w nich udział ponad 400 specjalistów, zajmujących się zwalczaniem zagrożeń w Internecie. W czasie ćwiczeń odpowiedziano na ponad 2 tys. różnego rodzaju incydentów – od ataków uniemożliwiających działanie stron internetowych, poprzez wyciek wrażliwych informacji, po ataki wymierzone w infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną.

W ćwiczeniach „Cyber Europe 2014″ wzięli udział eksperci z sektora publicznego i prywatnego, jak również różnych rządowych agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę ataków internetowych i incydentów, związanych z ochroną danych.

Komentując ogólnoeuropejskie ćwiczenia, unijna komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, stwierdziła: „Poziom złożoności i zakres ataków cybernetycznych wzrasta z każdym dniem. Pojedyncze państwa lub tylko niewielka ich grupa nie zdołają stawić im czoła”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwieksze-w-historii-cwiczenia-dot-cyberbezpieczenstwa-w-europie/1hf5d

Udostępnij

WHO ostrzega przed napojami energetyzującymi

Nauka i Technologie alkohol Energetyki Kofeina Napoje energetyzujące światowa organizacja zdrowia WHO Zdrowie publiczne

Napoje energetyczne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego, zdaniem ekspertów z europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika to z faktu, że przy dużej zawartości kofeiny można je – w przeciwieństwie np. do gorącej kawy – wypić duszkiem i bardzo łatwo doprowadzić do przedawkowania.

Dodatkowym problemem jest fakt częstego mieszania „energetyków” z alkoholem, co zdaniem WHO jest bardziej ryzykowne od picia czystego alkoholu i daje pijącym złudzenie, że są mniej pijani. Ponadto zauważono korelację pomiędzy wypijaniem dużej ilości napojów energetyzujących, a skłonnością do ryzykownych zachowań, w tym nadużywania alkoholu czy narkotyków.

Jako sposób rozwiązania problemu WHO wskazuje wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży napojów tego typu oraz szkolenia dla pracowników służby zdrowia, pozwalające na szybkie rozpoznawanie objawów zatrucia zawartą w nich kofeiną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-napoje-energetyczne-moga-zagrazac,59,0,1638971.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-napoje-energetyczne-moga-zagrazac,59,0,1638971.html