Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Podejrzany o szpiegostwo na posiedzeniu komisji sejmowej

Polska

– Widziałem nagranie. Osoba bliźniaczo podobna do Stanisława Sz. Była na posiedzeniu komisji 12 marca – powiedział wczoraj szef komisji ds. energetyki z Andrzej Czerwiński z PO. Na liście obecności, którą muszą podpisać wszyscy obecni na posiedzeniu podpisu prawnika podejrzanego o szpiegostwo nie było.
W poniedziałek Kancelaria Sejmu poinformowała, że podejrzany o szpiegostwo prawnik wszedł na teren Sejmu dzięki upoważnieniu wystawionemu przez biuro Twojego Ruchu. Rzecznik Andrzej Rozenek oświadczył wtedy, że nikt z pracowników biura tego nie pamięta.
Stanisława Sz. P\jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji; w połowie października został aresztowany na trzy miesiące na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Grozi od roku do 10 lat więzienia. Podejrzany specjalizował się w tematyce energetycznej i rynku paliw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17474632/podejrzany-o-szpiegostwo-prawnik-byl-na-posiedzeniu-komisji-ds-energetyki

Udostępnij

Ministerstwo Środowiska chce podpisywania odpadów

Polska Fundacja Panoptykon ministerstwo środowiska ochrona danych osobowych odpady oszuści podpisywanie odpadów przestępcy śmieci

Opakowania w śmieciarkach miałyby być trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikacje wytwórcy odpadów, czyli podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania lub nazwę i siedzibę firmy. Konsultacje społeczne przechodzi właśnie projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku „w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu”. Fundacja Panoptykon – polska organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem – ostrzega, że wysypiska staną się kopalniami wiedzy o nas, równie bogatymi, jak telefon czy komputer. To ułatwiłoby zadanie przestępcom, którzy na podstawie naszych danych chcieliby wziąć kredyt. Tak samo badacze rynku mogliby sprawdzać nasze odpady, żeby łatwiej nam coś sprzedać. Fundacja liczy, że z rozporządzenia zniknie zapis o obowiązkowym podpisywaniu worków na śmieci.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html