Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Banki będą wzajemnie informować się o klientach

Finanse

Umowę o wymianie informacji o kontach bankowych podpisało wczoraj w Berlinie pięćdziesiąt jeden państw, wśród nich wszystkie kraje Unii Europejskiej. Według umowy od jesieni 2017 roku państwa, które ją podpisały będą informować się nawzajem o zagranicznych kontach bankowych osób prywatnych.
Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble skomentował umowę mówiąc, że skończyła się tajemnica bankowa w dotychczasowej formie, nastała sprawiedliwość podatkowa, dzięki której uchylanie się od podatków i ukrywanie dochodów na zagranicznych kontach przestanie się już opłacać.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Banki+w+calej+Unii+przeswietla+nasze+konta+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25545

Udostępnij

Biedronka: spadek realnej sprzedaży, mniej nowych sklepów

Finanse biedronka deflacja dyskont Jeronimo Martins sieci handlowe spadek sprzedaży

O 1,2 proc. mniej pieniędzy niż rok wcześniej wydali Polacy w sklepach Biedronki, które działają od co najmniej roku. Słaby wynik realnego wskaźnika sprzedaży (Like for Like) jest, zdaniem analityków, rezultatem deflacji tworzonej przez ceny żywności i ostrej konkurencji polegającej głównie na promocyjnych obniżkach cen. Spadek sprzedaży ograniczyły intensywna reklama i wprowadzenie płatności kartą.
W całej sieci zakupy wzrosły o 9,7 proc., dzięki otwarciu 149 nowych sklepów. Sieć wyhamuje jednak tempo budowy kolejnych.
Malejąca sprzedaż w sklepach Biedronki sprawiła, że portugalska spółka Jeronimo Martins – właściciel polskiej sieci – odnotowała w III kwartale realny spadek sprzedaży o 0,8 proc i spadek zysków o 15,5 proc. Spółka jest właścicielem działającej w Polsce sieci drogerii Hebe, w Portugalii supermarketów Pingo Doce i sklepów typu cash&carry Recheio. Od ponad roku firma buduje w Kolumbii sieć dyskontów Ara.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/fatalne-dane-biedronki-siec-zmuszona-podjac-bolesna-decyzje_a18464

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/fatalne-dane-biedronki-siec-zmuszona-podjac-bolesna-decyzje_a18464