Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Porozumienie między Rosją a Ukrainą w sprawie gazu

Europa

podpisali wczoraj wieczorem przedstawiciele tych dwóch krajów oraz Komisji Europejskiej. Ukraina będzie do końca marca kupować rosyjski gaz po 385 dol. za 1000 metrów sześciennych, ale płacąc za gaz z góry. Ukraina musi ponadto zapłacić zapłacić za zaległe rachunki 3,1 mld dol.: do końca listopada 1,45 mld dol., a do końca grudnia 1,65 mld dol.
Protokół z rozmów podpisany został przez komisarza UE ds. energii Guenthera Oettingera ministra energetyki Ukrainy Jurija Prodana oraz ministra energetyki Rosji Aleksandra Nowaka. Porozumienia handlowe podpisali szefowie Naftohazu Ukrainy Andrij Kobolew i Gazpromu Aleksej Miller. Świadkiem podpisania dokumentów był szef Komisji Europejskiej Jose Barroso,.
Porozumienie różni się w szczegółach od podpisanego przed miesiącem, o którym pisaliśmy 29 września. Tamto wymagało zatwierdzenia przez rządy, to jest wiążące.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16894267,UE_Podpisano_porozumienie_ws__warunkow_dostaw_rosyjskiego.html#ixzz3HhECnoZV

Udostępnij

Rosja nie spełnia warunków odbioru okrętów od Francji

Europa Dmitrij Rogozin Francja kryzys na ukrainie Michel Sapin mistral okręty wojenne rosja

Przede wszystkim na Ukrainie ma zapanować sytuacja zmierzająca do normalizacji, umożliwiająca odprężenie i odegranie przez Rosję pozytywnej roli – takie warunki przedstawił francuski minister finansów Michel Sapin. Dodał również, że sytuacja poprawia się, ale jest jeszcze wiele powodów do zaniepokojenia. Na początku września Francja zapowiedziała, że zawiesza do listopada dostarczenie Rosji pierwszego z dwóch budowanych okrętów typu Mistral z powodu kryzysu na Ukrainie. W minioną środę wicepremier Dmitrij Rogozin informował, że Rosja została zaproszona aby 14 listopada odebrać pierwszy okręt. Tę deklarację szybko zdementowała jednak strona francuska. Rzecznik producenta okrętów oświadczył, że spółka czeka na zgodę rządu niezbędną do przeprowadzenia transferu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/2,1153226-Rosja-nie-spelnila-warunkow--by-odebrac-francuskie-Mistrale.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/2,1153226-Rosja-nie-spelnila-warunkow--by-odebrac-francuskie-Mistrale.html