Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

WHO ostrzega przed napojami energetyzującymi

Nauka i Technologie

Napoje energetyczne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego, zdaniem ekspertów z europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika to z faktu, że przy dużej zawartości kofeiny można je – w przeciwieństwie np. do gorącej kawy – wypić duszkiem i bardzo łatwo doprowadzić do przedawkowania.

Dodatkowym problemem jest fakt częstego mieszania „energetyków” z alkoholem, co zdaniem WHO jest bardziej ryzykowne od picia czystego alkoholu i daje pijącym złudzenie, że są mniej pijani. Ponadto zauważono korelację pomiędzy wypijaniem dużej ilości napojów energetyzujących, a skłonnością do ryzykownych zachowań, w tym nadużywania alkoholu czy narkotyków.

Jako sposób rozwiązania problemu WHO wskazuje wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży napojów tego typu oraz szkolenia dla pracowników służby zdrowia, pozwalające na szybkie rozpoznawanie objawów zatrucia zawartą w nich kofeiną.

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO (ang. World Health Organization) to organizacja działająca w ramach ONZ, utworzona 7 kwietnia 1948 roku przez 88 państwa. zajmująca się ochroną zdrowia. Obecnie do WHO należą 194 kraje. Siedzibą organizacji jest Genewa. W rocznicę utworzenia WHO obchodzony jest t Światowy Dzień Zdrowia. Czytaj więcej o: WHO».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/who-napoje-energetyczne-moga-zagrazac,59,0,1638971.html

Udostępnij

Liczba ludności przekroczyła punkt krytyczny

Nauka i Technologie demografia dzieci Dziecko Liczba ludności Polityka jednego dziecka Przyrost naturalny Zasoby

Próby ograniczania przyrostu naturalnego są skazane na niepowodzenie – twierdzą australijscy naukowcy. Liczba ludności jest tak duża, że na ziemi żyje w tej chwili około 14 proc. wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek się narodzili.

W takiej sytuacji nawet radykalne i niemożliwe do praktycznego zastosowania metody, jak np. globalna polityka jednego dziecka zaowocowałyby tym, że około 2100 roku liczbą ludności utrzymałaby się na obecnym poziomie.

Wnioski płynące z tych badań wskazują, że ponieważ w bliskiej przyszłości nie możemy liczyć na zmniejszenie liczby ludzi, jedynym rozwiązaniem pozostaje racjonalne gospodarowanie zasobami planety i tworzenie technologii, które pozwolą na utrzymanie rosnącej populacji w przyszłości.

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO (ang. World Health Organization) to organizacja działająca w ramach ONZ, utworzona 7 kwietnia 1948 roku przez 88 państwa. zajmująca się ochroną zdrowia. Obecnie do WHO należą 194 kraje. Siedzibą organizacji jest Genewa. W rocznicę utworzenia WHO obchodzony jest t Światowy Dzień Zdrowia. Czytaj więcej o: WHO».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16883827,Ludzkosc_przekroczyla_mase_krytyczna.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16883827,Ludzkosc_przekroczyla_mase_krytyczna.html