Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Europa będzie długo zależna od rosyjskiego gazu

Gospodarka

przynajmniej do roku 2030, twierdzą autorzy raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES) zatytułowanego „The Russian Gas Matrix – How Markets Are Driving Change”. Raport wymienia szereg przyczyn takiego stanu rzeczy. Najważniejsze wśród nich to już podpisane długoterminowe kontrakty, mało prawdopodobny wzrost dostaw gazu ziemnego spoza Rosji, wyższe ceny skroplonego gazu LNG, który jest najważniejszym konkurentem rosyjskiego gazu. Europa w roku 2030 będzie potrzebować od 100 do 200 milionów metrów sześciennych rosyjskiego gazu. Największe szanse uniezależniania się mają, według autorów raportu, kraje Europy środkowo-wschodniej, teraz najmocniej uzależnione od gazu z Rosji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17461124/rosja-w-najblizszych-latach-pozostanie-dominujacym-dostawca-gazu-dla-europy

Udostępnij

Technologiczna rewolucja w gospodarstwach domowych

Gospodarka komputer kuchenka mikrofalowa odkurzacz pralka automatyczna smartfon tablet telefon komórkowy telewizor zmywarka

Pralki automatyczne są już w 93,2 proc. gospodarstw domowych, ich liczba w ciągu pięciu lat wzrosła o 6,5 proc., zmywarki znajdują się wprawdzie tylko w 22,3 proc. domów, ale wzrost ich liczby w ciągu pięciu lat wyniósł 132 proc. Coraz mniej jest za to odkurzaczy, wynika to prawdopodobnie z tendencji do pozbywania się wykładzin dywanowych i dywanów.
W 71,5 proc. gospodarstw domowych jest komputer, a w 93,5 proc. telefon komórkowy. W 2000 roku komputer był w 14,3 proc. domów. Cyfrowe aparaty fotograficzne ma dziś 50,8 proc. domów, w 2006 roku były one w 18,4 proc. Spada natomiast liczba telewizorów, nie ma ich dziś w 2,7 proc. gospodarstw domowych, przed pięciu laty nie było telewizorów w 1,5 proc. gospodarstw. Liczba wież Hi-Fi,  spadła od 2007 roku z 44,9% gospodarstw domowych do 32,8 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html