Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Europa będzie długo zależna od rosyjskiego gazu

Gospodarka

przynajmniej do roku 2030, twierdzą autorzy raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES) zatytułowanego „The Russian Gas Matrix – How Markets Are Driving Change”. Raport wymienia szereg przyczyn takiego stanu rzeczy. Najważniejsze wśród nich to już podpisane długoterminowe kontrakty, mało prawdopodobny wzrost dostaw gazu ziemnego spoza Rosji, wyższe ceny skroplonego gazu LNG, który jest najważniejszym konkurentem rosyjskiego gazu. Europa w roku 2030 będzie potrzebować od 100 do 200 milionów metrów sześciennych rosyjskiego gazu. Największe szanse uniezależniania się mają, według autorów raportu, kraje Europy środkowo-wschodniej, teraz najmocniej uzależnione od gazu z Rosji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17461124/rosja-w-najblizszych-latach-pozostanie-dominujacym-dostawca-gazu-dla-europy

Udostępnij

Technologiczna rewolucja w gospodarstwach domowych

Gospodarka komputer kuchenka mikrofalowa odkurzacz pralka automatyczna smartfon tablet telefon komórkowy telewizor zmywarka

Pralki automatyczne są już w 93,2 proc. gospodarstw domowych, ich liczba w ciągu pięciu lat wzrosła o 6,5 proc., zmywarki znajdują się wprawdzie tylko w 22,3 proc. domów, ale wzrost ich liczby w ciągu pięciu lat wyniósł 132 proc. Coraz mniej jest za to odkurzaczy, wynika to prawdopodobnie z tendencji do pozbywania się wykładzin dywanowych i dywanów.
W 71,5 proc. gospodarstw domowych jest komputer, a w 93,5 proc. telefon komórkowy. W 2000 roku komputer był w 14,3 proc. domów. Cyfrowe aparaty fotograficzne ma dziś 50,8 proc. domów, w 2006 roku były one w 18,4 proc. Spada natomiast liczba telewizorów, nie ma ich dziś w 2,7 proc. gospodarstw domowych, przed pięciu laty nie było telewizorów w 1,5 proc. gospodarstw. Liczba wież Hi-Fi,  spadła od 2007 roku z 44,9% gospodarstw domowych do 32,8 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html