Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Europa będzie długo zależna od rosyjskiego gazu

Gospodarka

przynajmniej do roku 2030, twierdzą autorzy raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES) zatytułowanego „The Russian Gas Matrix – How Markets Are Driving Change”. Raport wymienia szereg przyczyn takiego stanu rzeczy. Najważniejsze wśród nich to już podpisane długoterminowe kontrakty, mało prawdopodobny wzrost dostaw gazu ziemnego spoza Rosji, wyższe ceny skroplonego gazu LNG, który jest najważniejszym konkurentem rosyjskiego gazu. Europa w roku 2030 będzie potrzebować od 100 do 200 milionów metrów sześciennych rosyjskiego gazu. Największe szanse uniezależniania się mają, według autorów raportu, kraje Europy środkowo-wschodniej, teraz najmocniej uzależnione od gazu z Rosji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17461124/rosja-w-najblizszych-latach-pozostanie-dominujacym-dostawca-gazu-dla-europy

Udostępnij

Technologiczna rewolucja w gospodarstwach domowych

Gospodarka komputer kuchenka mikrofalowa odkurzacz pralka automatyczna smartfon tablet telefon komórkowy telewizor zmywarka

Pralki automatyczne są już w 93,2 proc. gospodarstw domowych, ich liczba w ciągu pięciu lat wzrosła o 6,5 proc., zmywarki znajdują się wprawdzie tylko w 22,3 proc. domów, ale wzrost ich liczby w ciągu pięciu lat wyniósł 132 proc. Coraz mniej jest za to odkurzaczy, wynika to prawdopodobnie z tendencji do pozbywania się wykładzin dywanowych i dywanów.
W 71,5 proc. gospodarstw domowych jest komputer, a w 93,5 proc. telefon komórkowy. W 2000 roku komputer był w 14,3 proc. domów. Cyfrowe aparaty fotograficzne ma dziś 50,8 proc. domów, w 2006 roku były one w 18,4 proc. Spada natomiast liczba telewizorów, nie ma ich dziś w 2,7 proc. gospodarstw domowych, przed pięciu laty nie było telewizorów w 1,5 proc. gospodarstw. Liczba wież Hi-Fi,  spadła od 2007 roku z 44,9% gospodarstw domowych do 32,8 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832025,polacy-nie-kupuja-juz-tv-i-odkurzaczy-zobacz-co-teraz-jest-hitem.html