Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Iran udaremnił obcemu państwu próbę sabotażu

Świat

Asghar Zarean, odpowiadający za sprawy bezpieczeństwa w irańskiej agencji atomistyki, nie ujawnił o jakie „obce państwo” chodzi, ani na czym polegała próba sabotażu. Wiadomo, że jego celem były zbiorniki do transportu ciężkiej wody. Jest ona stosowana w reaktorach jądrowych jako chłodziwo i moderator. Wiadomo, że Iran posiada jeden reaktor ciężkowodny, którego budowa nie została jeszcze ukończona. Zachód od dawna podejrzewa Iran o prace nad bronią nuklearną. Ten jednak zaprzecza i twierdzi, że badania mają jedynie charakter cywilny. Ponadto Iran oskarża inne kraje o próby sabotowania programu nuklearnego. Teheran uważa, że w 2010 Izrael, USA i ich sojusznicy przeprowadzili atak komputerowy zakłócający funkcjonowanie tysięcy wirówek, używanych przez Iran do wzbogacania uranu.

24 listopada Iran i sześć mocarstw (USA, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Chiny i Rosja) mają podpisać porozumienie, w którym w zamian za częściowo zniesione sankcje Teheran zobowiązuje się, że przez pół roku nie wybuduje nowych ośrodków wzbogacania uranu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/iran-udaremnil-sabotaz-obcego-panstwa-celem-ciezka-woda,483228.html

Udostępnij

Syryjski helikopter zrzucił bomby na uchodźców

Świat Agencja Reutera bomba kasetowa helikopter nalot obóz dla uchodźców ofiary Syria Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka wojna domowa

W ataku na obóz uchodźców w prowincji Idlib w północno-zachodniej części Syrii mogło zginąć 75 osób, wynika z nagrań zamieszczonych w Internecie. Agencja Reutera informuje, że syryjska armia posłużyła się bardzo prymitywną bronią – bombą beczkową wykonaną z metalowych odłamków i materiałów wybuchowych. Media syryjskie nie wspominają o ataku. Jedynie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, informuje o śmierci 10 osób. Na nagraniu zamieszczonym w Internecie widać ludzkie ciała i palące się namioty. Męski głos mówi, żeby cały świat zobaczył masakrę uchodźców. Agencja Reutera podkreśla, że nie potrafi potwierdzić autentyczności nagrania.

W wyniku wojny domowej w Syrii przesiedlono prawie 10 mln osób. Ponad 3 mln uchodźców uciekło z kraju, a 200 tysięcy osób zginęło podczas walk.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/masakra-na-uchodzcach-syryjski-helikopter-zrzucil-bomby-beczkowe,483114,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/masakra-na-uchodzcach-syryjski-helikopter-zrzucil-bomby-beczkowe,483114,s.html