Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo Środowiska chce podpisywania odpadów

Polska

Opakowania w śmieciarkach miałyby być trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikacje wytwórcy odpadów, czyli podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania lub nazwę i siedzibę firmy. Konsultacje społeczne przechodzi właśnie projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku „w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu”. Fundacja Panoptykon – polska organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem – ostrzega, że wysypiska staną się kopalniami wiedzy o nas, równie bogatymi, jak telefon czy komputer. To ułatwiłoby zadanie przestępcom, którzy na podstawie naszych danych chcieliby wziąć kredyt. Tak samo badacze rynku mogliby sprawdzać nasze odpady, żeby łatwiej nam coś sprzedać. Fundacja liczy, że z rozporządzenia zniknie zapis o obowiązkowym podpisywaniu worków na śmieci.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html

Udostępnij

Nieprawidłowości i zatrzymania w IMGW

Polska abw Agencja Bezpieczeństwa Wewnęrznego dokumentacja IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Katarzyna Bieniek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz zatrzymania

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik ABW Maciej Karczyński informuje, że zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Ich powodem były nieprawidłowości, do których dochodziło w placówce. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. ABW zabezpieczyła dokumentację w Instytucie. Według rzeczniczki IMGW Katarzyny Bieniek, funkcjonariusze już we wtorek zwrócili się z prośbą o otrzymanie dokumentów. Zostały one natychmiast przekazane ABW.

Okoliczności sprawy mają zostać ujawnione dziś przez warszawskich śledczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989