Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo Środowiska chce podpisywania odpadów

Polska

Opakowania w śmieciarkach miałyby być trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikacje wytwórcy odpadów, czyli podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania lub nazwę i siedzibę firmy. Konsultacje społeczne przechodzi właśnie projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku „w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu”. Fundacja Panoptykon – polska organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem – ostrzega, że wysypiska staną się kopalniami wiedzy o nas, równie bogatymi, jak telefon czy komputer. To ułatwiłoby zadanie przestępcom, którzy na podstawie naszych danych chcieliby wziąć kredyt. Tak samo badacze rynku mogliby sprawdzać nasze odpady, żeby łatwiej nam coś sprzedać. Fundacja liczy, że z rozporządzenia zniknie zapis o obowiązkowym podpisywaniu worków na śmieci.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html

Udostępnij

Nieprawidłowości i zatrzymania w IMGW

Polska abw Agencja Bezpieczeństwa Wewnęrznego dokumentacja IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Katarzyna Bieniek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz zatrzymania

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik ABW Maciej Karczyński informuje, że zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Ich powodem były nieprawidłowości, do których dochodziło w placówce. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. ABW zabezpieczyła dokumentację w Instytucie. Według rzeczniczki IMGW Katarzyny Bieniek, funkcjonariusze już we wtorek zwrócili się z prośbą o otrzymanie dokumentów. Zostały one natychmiast przekazane ABW.

Okoliczności sprawy mają zostać ujawnione dziś przez warszawskich śledczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989