Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ministerstwo Środowiska chce podpisywania odpadów

Polska

Opakowania w śmieciarkach miałyby być trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikacje wytwórcy odpadów, czyli podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania lub nazwę i siedzibę firmy. Konsultacje społeczne przechodzi właśnie projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku „w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu”. Fundacja Panoptykon – polska organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem – ostrzega, że wysypiska staną się kopalniami wiedzy o nas, równie bogatymi, jak telefon czy komputer. To ułatwiłoby zadanie przestępcom, którzy na podstawie naszych danych chcieliby wziąć kredyt. Tak samo badacze rynku mogliby sprawdzać nasze odpady, żeby łatwiej nam coś sprzedać. Fundacja liczy, że z rozporządzenia zniknie zapis o obowiązkowym podpisywaniu worków na śmieci.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html

Udostępnij

Nieprawidłowości i zatrzymania w IMGW

Polska abw Agencja Bezpieczeństwa Wewnęrznego dokumentacja IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Katarzyna Bieniek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz zatrzymania

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik ABW Maciej Karczyński informuje, że zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Ich powodem były nieprawidłowości, do których dochodziło w placówce. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. ABW zabezpieczyła dokumentację w Instytucie. Według rzeczniczki IMGW Katarzyny Bieniek, funkcjonariusze już we wtorek zwrócili się z prośbą o otrzymanie dokumentów. Zostały one natychmiast przekazane ABW.

Okoliczności sprawy mają zostać ujawnione dziś przez warszawskich śledczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989