Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo Środowiska chce podpisywania odpadów

Polska

Opakowania w śmieciarkach miałyby być trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikacje wytwórcy odpadów, czyli podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania lub nazwę i siedzibę firmy. Konsultacje społeczne przechodzi właśnie projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku „w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu”. Fundacja Panoptykon – polska organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem – ostrzega, że wysypiska staną się kopalniami wiedzy o nas, równie bogatymi, jak telefon czy komputer. To ułatwiłoby zadanie przestępcom, którzy na podstawie naszych danych chcieliby wziąć kredyt. Tak samo badacze rynku mogliby sprawdzać nasze odpady, żeby łatwiej nam coś sprzedać. Fundacja liczy, że z rozporządzenia zniknie zapis o obowiązkowym podpisywaniu worków na śmieci.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim-wyrzucisz-podpisz-opakowania-po-lekach-czy-prezerwatywach-maja-byc-podpisane,482992.html

Udostępnij

Nieprawidłowości i zatrzymania w IMGW

Polska abw Agencja Bezpieczeństwa Wewnęrznego dokumentacja IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Katarzyna Bieniek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz zatrzymania

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik ABW Maciej Karczyński informuje, że zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Ich powodem były nieprawidłowości, do których dochodziło w placówce. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. ABW zabezpieczyła dokumentację w Instytucie. Według rzeczniczki IMGW Katarzyny Bieniek, funkcjonariusze już we wtorek zwrócili się z prośbą o otrzymanie dokumentów. Zostały one natychmiast przekazane ABW.

Okoliczności sprawy mają zostać ujawnione dziś przez warszawskich śledczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989