Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nieprawidłowości i zatrzymania w IMGW

Polska

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik ABW Maciej Karczyński informuje, że zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Ich powodem były nieprawidłowości, do których dochodziło w placówce. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów. ABW zabezpieczyła dokumentację w Instytucie. Według rzeczniczki IMGW Katarzyny Bieniek, funkcjonariusze już we wtorek zwrócili się z prośbą o otrzymanie dokumentów. Zostały one natychmiast przekazane ABW.

Okoliczności sprawy mają zostać ujawnione dziś przez warszawskich śledczych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zatrzymania-w-imgw-zabezpieczono-dokumenty,nId,1543989

Udostępnij

Brakuje obowiązkowych szczepionek dla dzieci

Polska błonica krztusiec obowiązkowe szczepienia Paweł Grzesiowski Szczepionki tężec wstrzymane szczepienia

Brakuje szczepionek przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi. W niektórych rejonach kraju  szczepienia dzieci zostały wstrzymane. Ekspert ds. szczepień Paweł Grzesiowski powiedział w telewizji TVN24, że takie sytuacje zdarzały się już wcześniej, ale nigdy na tak dużą skalę. Największe problemy są w Wielkopolsce i na Mazowszu, ale opóźnienia zdarzają się również w innych regionach. W Europie wystąpił długotrwały problem z produkcją i dystrybucją szczepionek. Zużycie szczepionek znacząco wzrosło na kontynencie amerykańskim, co negatywnie odbija się na sytuacji m.in. w naszym kraju.

Opóźnienia w dostawie szczepionek zdarzały się już wcześniej. Trwały jednak tylko kilka tygodni. Teraz szczepionek nie ma już od dwóch miesięcy i nie wiadomo kiedy sytuacja się zmieni.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/brakuje-szczepionek-dla-dzieci-problemow-na-taka-skale-jeszcze-nie-bylo,482817,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/brakuje-szczepionek-dla-dzieci-problemow-na-taka-skale-jeszcze-nie-bylo,482817,s.html