Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Syryjski helikopter zrzucił bomby na uchodźców

Świat

W ataku na obóz uchodźców w prowincji Idlib w północno-zachodniej części Syrii mogło zginąć 75 osób, wynika z nagrań zamieszczonych w Internecie. Agencja Reutera informuje, że syryjska armia posłużyła się bardzo prymitywną bronią – bombą beczkową wykonaną z metalowych odłamków i materiałów wybuchowych. Media syryjskie nie wspominają o ataku. Jedynie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, informuje o śmierci 10 osób. Na nagraniu zamieszczonym w Internecie widać ludzkie ciała i palące się namioty. Męski głos mówi, żeby cały świat zobaczył masakrę uchodźców. Agencja Reutera podkreśla, że nie potrafi potwierdzić autentyczności nagrania.

W wyniku wojny domowej w Syrii przesiedlono prawie 10 mln osób. Ponad 3 mln uchodźców uciekło z kraju, a 200 tysięcy osób zginęło podczas walk.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/masakra-na-uchodzcach-syryjski-helikopter-zrzucil-bomby-beczkowe,483114,s.html

Udostępnij

Atak dżihadystów na pole naftowe w Syrii - 30 zabitych

Świat Baszar el-Asad dżihadyści irak państwo islamskie pola naftowe Ropa naftowa Syria Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka USA

Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali pole naftowe w prowincji Hims. W lipcu syryjska armia odbiła pole Al-Szaer z rąk dżihadystów po zaciętych walkach, w których zginęło 270 osób, w większości bojowników IS. Dżihadyści ponownie przejęli je w wyniku walk trwających do wtorku. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że zginęło 30 strażników i członków milicji lojalnych wobec reżimu Baszara el-Asada. Dżihadyści również ponieśli straty, ale dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman nie potrafił przytoczyć konkretnych danych.

Państwo Islamskie jest określana przez Waszyngton jako „najlepiej finansowana organizacja terrorystyczna”. Ważnym źródłem finansowania są właśnie pola gazowe i naftowe przejęte przez nich na terytorium Syrii i Iraku. David Cohen z ministerstwa finansów USA oszacował, że dziennie dżihadyści zarabiają około miliona dolarów na sprzedaży ropy na czarnym rynku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1152913-Syria--Atak-dzihadystow-na-pole-naftowe-w-prowincji-Hims.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1152913-Syria--Atak-dzihadystow-na-pole-naftowe-w-prowincji-Hims.html