Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Liczba ludności przekroczyła punkt krytyczny

Nauka i Technologie

Próby ograniczania przyrostu naturalnego są skazane na niepowodzenie – twierdzą australijscy naukowcy. Liczba ludności jest tak duża, że na ziemi żyje w tej chwili około 14 proc. wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek się narodzili.

W takiej sytuacji nawet radykalne i niemożliwe do praktycznego zastosowania metody, jak np. globalna polityka jednego dziecka zaowocowałyby tym, że około 2100 roku liczbą ludności utrzymałaby się na obecnym poziomie.

Wnioski płynące z tych badań wskazują, że ponieważ w bliskiej przyszłości nie możemy liczyć na zmniejszenie liczby ludzi, jedynym rozwiązaniem pozostaje racjonalne gospodarowanie zasobami planety i tworzenie technologii, które pozwolą na utrzymanie rosnącej populacji w przyszłości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16883827,Ludzkosc_przekroczyla_mase_krytyczna.html

Udostępnij

Microsoft rezygnuje ze sprzedaży Windowsa 7

Nauka i Technologie komputery Licencje Microsoft system operacyjny windows Windows 10 Windows 7

Microsoft zdecydował o zakończeniu sprzedaży licencji Windowsa 7 dla komputerów, trafiających do klientów z już preinstalowanym systemem operacyjnym. Wcześniej dobiegła końca sprzedaż detaliczna tego systemu, a na rynku pozostanie jedynie wersja Professional, co jest ukłonem w stronę rynku korporacyjnego. Windows 7 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, jednak jego udział w rynku będzie już tylko stopniowo spadał.

Wsparcie dla użytkowników Windowsa 7 zakończy się w styczniu 2015 roku, jednak Microsoft przez najbliższe 5 lat nadal będzie wydawał aktualizacje, związane z bezpieczeństwem. Decyzja firmy oznacza, że od listopada nowe, trafiające na rynek komputery będą dostępne wyłącznie z Windowsem 8.1.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60300.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60300.html