Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Microsoft rezygnuje ze sprzedaży Windowsa 7

Nauka i Technologie

Microsoft zdecydował o zakończeniu sprzedaży licencji Windowsa 7 dla komputerów, trafiających do klientów z już preinstalowanym systemem operacyjnym. Wcześniej dobiegła końca sprzedaż detaliczna tego systemu, a na rynku pozostanie jedynie wersja Professional, co jest ukłonem w stronę rynku korporacyjnego. Windows 7 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, jednak jego udział w rynku będzie już tylko stopniowo spadał.

Wsparcie dla użytkowników Windowsa 7 zakończy się w styczniu 2015 roku, jednak Microsoft przez najbliższe 5 lat nadal będzie wydawał aktualizacje, związane z bezpieczeństwem. Decyzja firmy oznacza, że od listopada nowe, trafiające na rynek komputery będą dostępne wyłącznie z Windowsem 8.1.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60300.html

Udostępnij

Uczeni odkryli 700-letniego wirusa. Nadal może być groźny

Nauka i Technologie DNA Kapsyd Karibu Selwyn tytoń wirus zwierzęta

Odchody karibu sprzed 700 lat, a w nich nieznanego wirusa roślinnego odkrył pod metrową warstwą lodu w górach Selwyn zespół Erica Delwarta z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Analiza wirusa wskazuje, że mógł on być niebezpieczny dla tytoniu.

Naukowcom udało się uzyskać kopie wirusa. Zauważyli przy tym, że o ile w odchodach zachowały się jedynie fragmenty DNA karibu, to wirus przetrwał dzięki ochronie, jaką zapewnił mu kapsyd oraz niska temperatura.

Komentujący to odkrycie Jean-Michel Claverie ze Szkoły Medycznej Aix-Marseille Université stwierdził: „Odkrycie potwierdza, że cząstki wirusa są dobrymi kapsułami czasu (…) prawdopodobnie wiele prehistorycznych wirusów nadal może zarażać rośliny, zwierzęta lub ludzi.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/karibu-odchody-wirus-roslinny-aCFV-gory-Selwyn-Eric-Delwart-Jean-Michel-Claverie,21289

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/karibu-odchody-wirus-roslinny-aCFV-gory-Selwyn-Eric-Delwart-Jean-Michel-Claverie,21289