Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Uczeni odkryli 700-letniego wirusa. Nadal może być groźny

Nauka i Technologie

Odchody karibu sprzed 700 lat, a w nich nieznanego wirusa roślinnego odkrył pod metrową warstwą lodu w górach Selwyn zespół Erica Delwarta z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Analiza wirusa wskazuje, że mógł on być niebezpieczny dla tytoniu.

Naukowcom udało się uzyskać kopie wirusa. Zauważyli przy tym, że o ile w odchodach zachowały się jedynie fragmenty DNA karibu, to wirus przetrwał dzięki ochronie, jaką zapewnił mu kapsyd oraz niska temperatura.

Komentujący to odkrycie Jean-Michel Claverie ze Szkoły Medycznej Aix-Marseille Université stwierdził: „Odkrycie potwierdza, że cząstki wirusa są dobrymi kapsułami czasu (…) prawdopodobnie wiele prehistorycznych wirusów nadal może zarażać rośliny, zwierzęta lub ludzi.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/karibu-odchody-wirus-roslinny-aCFV-gory-Selwyn-Eric-Delwart-Jean-Michel-Claverie,21289

Udostępnij

Roboty pomagają w robieniu zakupów

Nauka i Technologie Asystent Narzędzia Orchard Supply Hardware OSHbot roboty Robotyka Sklep zakupy

Amerykański sklep z narzędziami Orchard Supply Hardware zaczął eksploatację robotów OSHbot, pomagających klientom podczas zakupów. Zadaniem maszyn jest pomoc w identyfikacji różnych przedmiotów i wskazywanie ich w ofercie sklepu.

W praktyce polega to na tym, że klient może przyjść do sklepu z nieznaną sobie częścią i pokazać ją robotowi, który zidentyfikuje przedmiot i doprowadzi do miejsca, gdzie można go kupić. Jest to możliwe dzięki kamerze, pozwalającej robotowi na rozpoznawanie pokazanych przedmiotów. Maszyna o kształcie wysokiej, białej kolumny ma z przodu i z tyłu ekran LCD i porusza się na kołach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cnet.com/news/oshbot-robot-gears-up-to-offer-hardware-shopping-help/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cnet.com/news/oshbot-robot-gears-up-to-offer-hardware-shopping-help/