Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Uczeni odkryli 700-letniego wirusa. Nadal może być groźny

Nauka i Technologie

Odchody karibu sprzed 700 lat, a w nich nieznanego wirusa roślinnego odkrył pod metrową warstwą lodu w górach Selwyn zespół Erica Delwarta z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Analiza wirusa wskazuje, że mógł on być niebezpieczny dla tytoniu.

Naukowcom udało się uzyskać kopie wirusa. Zauważyli przy tym, że o ile w odchodach zachowały się jedynie fragmenty DNA karibu, to wirus przetrwał dzięki ochronie, jaką zapewnił mu kapsyd oraz niska temperatura.

Komentujący to odkrycie Jean-Michel Claverie ze Szkoły Medycznej Aix-Marseille Université stwierdził: „Odkrycie potwierdza, że cząstki wirusa są dobrymi kapsułami czasu (…) prawdopodobnie wiele prehistorycznych wirusów nadal może zarażać rośliny, zwierzęta lub ludzi.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/karibu-odchody-wirus-roslinny-aCFV-gory-Selwyn-Eric-Delwart-Jean-Michel-Claverie,21289

Udostępnij

Roboty pomagają w robieniu zakupów

Nauka i Technologie Asystent Narzędzia Orchard Supply Hardware OSHbot roboty Robotyka Sklep zakupy

Amerykański sklep z narzędziami Orchard Supply Hardware zaczął eksploatację robotów OSHbot, pomagających klientom podczas zakupów. Zadaniem maszyn jest pomoc w identyfikacji różnych przedmiotów i wskazywanie ich w ofercie sklepu.

W praktyce polega to na tym, że klient może przyjść do sklepu z nieznaną sobie częścią i pokazać ją robotowi, który zidentyfikuje przedmiot i doprowadzi do miejsca, gdzie można go kupić. Jest to możliwe dzięki kamerze, pozwalającej robotowi na rozpoznawanie pokazanych przedmiotów. Maszyna o kształcie wysokiej, białej kolumny ma z przodu i z tyłu ekran LCD i porusza się na kołach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cnet.com/news/oshbot-robot-gears-up-to-offer-hardware-shopping-help/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.cnet.com/news/oshbot-robot-gears-up-to-offer-hardware-shopping-help/