Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Europa: wschód już nie goni zachodu, a zachód ucieka

Finanse

mówią analitycy Międzynarodowego Funduszu Walutowego w raporcie „25 lat transformacji. Postkomunistyczna Europa i MFW”, zaprezentowanym podczas konferencji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Narodowego Banku Polskiego. Jeśli nic się nie zmieni, twierdzą, za kolejne 25 lat postkomunistyczna Europa osiągnie tylko dwie trzecie średnich dochodów UE. Jeśli uda się jednak rosnąć o 1 punkt procentowy wyżej, wówczas w 2039 roku zrównamy się ze średnią unijną.
MFW podkreśla różnice, wymieniając Polskę, Czechy, Słowację i państwa bałtyckie jako te kraje, które zbliżyły się już poziomem gospodarek i poziomem życia do rozwiniętej Europy. Ukrainę, Rosję i państwa bałkańskie wymienia jako te kraje, które nie potrafiły się zreformować. Mimo różnic, jedne i drugie kraje, konkluduje raport, muszą się wciąż reformować.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/niebezpieczna-przerwa-po-latach-reform/

Udostępnij

Od 1530 zł do 1599 zł miesięcznie zarobi w Amazonie

Finanse amazon płaca minimalna wynagrodzenie

po 2 tys. pracowników otwartego dziś centrum logistycznego pod Wrocławiem i otwieranego jutro pod Poznaniem. To około 300 zł więcej niż płaca minimalna i od 200 do 250 zł mniej niż najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Amazon zapewnia ponadto premię zależnie od jakości pracy, ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, darmowy dojazd do pracy do 80 km, ciepły posiłek za złotówkę i 26 dni płatnego urlopu.
Pracownicy pracują cztery dni w tygodniu na 10 godzinnych zmianach od 6 do 16:30 – półgodzinna przerwa nie jest wliczana do czasu pracy – i od 18:00 do 4:30.
Amazon zatrudni też po 3 tys. pracowników tymczasowych w każdym z centrów na czas przedświąteczny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Amazon-zaczal-prace-w-Polsce-1530-na-reke-za-10-godzin-pracy-dziennie-a34789

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Amazon-zaczal-prace-w-Polsce-1530-na-reke-za-10-godzin-pracy-dziennie-a34789