Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Europa: wschód już nie goni zachodu, a zachód ucieka

Finanse

mówią analitycy Międzynarodowego Funduszu Walutowego w raporcie „25 lat transformacji. Postkomunistyczna Europa i MFW”, zaprezentowanym podczas konferencji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Narodowego Banku Polskiego. Jeśli nic się nie zmieni, twierdzą, za kolejne 25 lat postkomunistyczna Europa osiągnie tylko dwie trzecie średnich dochodów UE. Jeśli uda się jednak rosnąć o 1 punkt procentowy wyżej, wówczas w 2039 roku zrównamy się ze średnią unijną.
MFW podkreśla różnice, wymieniając Polskę, Czechy, Słowację i państwa bałtyckie jako te kraje, które zbliżyły się już poziomem gospodarek i poziomem życia do rozwiniętej Europy. Ukrainę, Rosję i państwa bałkańskie wymienia jako te kraje, które nie potrafiły się zreformować. Mimo różnic, jedne i drugie kraje, konkluduje raport, muszą się wciąż reformować.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/niebezpieczna-przerwa-po-latach-reform/

Udostępnij

Od 1530 zł do 1599 zł miesięcznie zarobi w Amazonie

Finanse amazon płaca minimalna wynagrodzenie

po 2 tys. pracowników otwartego dziś centrum logistycznego pod Wrocławiem i otwieranego jutro pod Poznaniem. To około 300 zł więcej niż płaca minimalna i od 200 do 250 zł mniej niż najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Amazon zapewnia ponadto premię zależnie od jakości pracy, ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, darmowy dojazd do pracy do 80 km, ciepły posiłek za złotówkę i 26 dni płatnego urlopu.
Pracownicy pracują cztery dni w tygodniu na 10 godzinnych zmianach od 6 do 16:30 – półgodzinna przerwa nie jest wliczana do czasu pracy – i od 18:00 do 4:30.
Amazon zatrudni też po 3 tys. pracowników tymczasowych w każdym z centrów na czas przedświąteczny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Amazon-zaczal-prace-w-Polsce-1530-na-reke-za-10-godzin-pracy-dziennie-a34789

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Amazon-zaczal-prace-w-Polsce-1530-na-reke-za-10-godzin-pracy-dziennie-a34789