Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

w Budapeszcie protestowało sto tysięcy ludzi

Europa

Wczorajsze protesty były dziesięciokrotnie większe od tych, o których informowaliśmy w poniedziałek. W niedzielę protestowało 10 tysięcy ludzi, a we wtorek już 100 tysięcy. W stolicy Węgier młodzi ludzie demonstrują niezadowolenie z planów wprowadzenia podatku od Internetu. Podczas protestów przemówił węgierski odpowiednik Marka Zuckerberga, Zsolt Varady. Powiedział do demonstrantów, że taki podatek zagraża wolności słowa i swobodnemu przepływowi informacji.

W poniedziałek Fidesz złożył do parlamentu zmodyfikowaną już wersję podatku od Internetu. Ma on wynosić 700 forintów, czyli 9,60zł miesięcznie dla klientów indywidualnych i 5 tys. forintów dla firm. W niedzielę protestujący dali Fideszowi 48 godzin na wycofanie pomysłu, ale napotkali całkowity brak reakcji ze strony rządu. Na Węgrzech to najpoważniejszy kryzys, odkąd Viktor Orban doszedł przy władzy.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16880896,Koniec_zartow_na_Wegrzech__100_tys__ludzi_protestuje.html#BoxSlotIMT

Udostępnij

Szantażyści grożą czeskiemu rządowi wirusem ebola

Europa czechy inspektor sanitarny ministerstwo spraw wewnętrznych policja premier szantaż Wirus Ebola zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu

Ich tożsamość nie została jeszcze ustalona. Szantażyści domagają się wypłacenia im konkretnej sumy pieniędzy. Jeśli rząd Czech tego nie zrobi, to grożą rozprzestrzenieniem wirusa eboli w wybranych miejscach publicznych. Informuje o tym premier Bohuslav Sobotka oraz czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Szef tego resortu zapewnia, że wszystkie organy sił bezpieczeństwa są zaangażowane w dochodzenie w tej sprawie. Wiceszef policji Zdenek Laube uważa, że szantaż ma na celu jedynie wywołanie paniki. Za zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu grozi sprawcom do 12 lat więzienia.

Główny inspektor sanitarny Czech uspokaja, że ryzyko rozprzestrzeniania się eboli w Czechach jest „bardzo nieznaczne”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357