Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

w Budapeszcie protestowało sto tysięcy ludzi

Europa

Wczorajsze protesty były dziesięciokrotnie większe od tych, o których informowaliśmy w poniedziałek. W niedzielę protestowało 10 tysięcy ludzi, a we wtorek już 100 tysięcy. W stolicy Węgier młodzi ludzie demonstrują niezadowolenie z planów wprowadzenia podatku od Internetu. Podczas protestów przemówił węgierski odpowiednik Marka Zuckerberga, Zsolt Varady. Powiedział do demonstrantów, że taki podatek zagraża wolności słowa i swobodnemu przepływowi informacji.

W poniedziałek Fidesz złożył do parlamentu zmodyfikowaną już wersję podatku od Internetu. Ma on wynosić 700 forintów, czyli 9,60zł miesięcznie dla klientów indywidualnych i 5 tys. forintów dla firm. W niedzielę protestujący dali Fideszowi 48 godzin na wycofanie pomysłu, ale napotkali całkowity brak reakcji ze strony rządu. Na Węgrzech to najpoważniejszy kryzys, odkąd Viktor Orban doszedł przy władzy.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16880896,Koniec_zartow_na_Wegrzech__100_tys__ludzi_protestuje.html#BoxSlotIMT

Udostępnij

Szantażyści grożą czeskiemu rządowi wirusem ebola

Europa czechy inspektor sanitarny ministerstwo spraw wewnętrznych policja premier szantaż Wirus Ebola zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu

Ich tożsamość nie została jeszcze ustalona. Szantażyści domagają się wypłacenia im konkretnej sumy pieniędzy. Jeśli rząd Czech tego nie zrobi, to grożą rozprzestrzenieniem wirusa eboli w wybranych miejscach publicznych. Informuje o tym premier Bohuslav Sobotka oraz czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Szef tego resortu zapewnia, że wszystkie organy sił bezpieczeństwa są zaangażowane w dochodzenie w tej sprawie. Wiceszef policji Zdenek Laube uważa, że szantaż ma na celu jedynie wywołanie paniki. Za zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu grozi sprawcom do 12 lat więzienia.

Główny inspektor sanitarny Czech uspokaja, że ryzyko rozprzestrzeniania się eboli w Czechach jest „bardzo nieznaczne”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357