Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

w Budapeszcie protestowało sto tysięcy ludzi

Europa

Wczorajsze protesty były dziesięciokrotnie większe od tych, o których informowaliśmy w poniedziałek. W niedzielę protestowało 10 tysięcy ludzi, a we wtorek już 100 tysięcy. W stolicy Węgier młodzi ludzie demonstrują niezadowolenie z planów wprowadzenia podatku od Internetu. Podczas protestów przemówił węgierski odpowiednik Marka Zuckerberga, Zsolt Varady. Powiedział do demonstrantów, że taki podatek zagraża wolności słowa i swobodnemu przepływowi informacji.

W poniedziałek Fidesz złożył do parlamentu zmodyfikowaną już wersję podatku od Internetu. Ma on wynosić 700 forintów, czyli 9,60zł miesięcznie dla klientów indywidualnych i 5 tys. forintów dla firm. W niedzielę protestujący dali Fideszowi 48 godzin na wycofanie pomysłu, ale napotkali całkowity brak reakcji ze strony rządu. Na Węgrzech to najpoważniejszy kryzys, odkąd Viktor Orban doszedł przy władzy.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16880896,Koniec_zartow_na_Wegrzech__100_tys__ludzi_protestuje.html#BoxSlotIMT

Udostępnij

Szantażyści grożą czeskiemu rządowi wirusem ebola

Europa czechy inspektor sanitarny ministerstwo spraw wewnętrznych policja premier szantaż Wirus Ebola zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu

Ich tożsamość nie została jeszcze ustalona. Szantażyści domagają się wypłacenia im konkretnej sumy pieniędzy. Jeśli rząd Czech tego nie zrobi, to grożą rozprzestrzenieniem wirusa eboli w wybranych miejscach publicznych. Informuje o tym premier Bohuslav Sobotka oraz czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Szef tego resortu zapewnia, że wszystkie organy sił bezpieczeństwa są zaangażowane w dochodzenie w tej sprawie. Wiceszef policji Zdenek Laube uważa, że szantaż ma na celu jedynie wywołanie paniki. Za zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu grozi sprawcom do 12 lat więzienia.

Główny inspektor sanitarny Czech uspokaja, że ryzyko rozprzestrzeniania się eboli w Czechach jest „bardzo nieznaczne”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357