Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Katastrofa bezzałogowej rakiety NASA 6 sek. po starcie

Świat

Wcześniejsze cztery próby startu przebiegły bez zakłóceń. Awaria nastąpiła podczas ostatecznego startu, przy piątej próbie. NASA transmitowała start rakiety na żywo w internecie. Rakieta typu Antares miała służyć do wyniesienia w kosmos statku transportowego Cygnus dostarczającego zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na jego pokładzie był ładunek ważący 2300 kg, w tym 32 miniaturowe satelity badawcze wykorzystywane do śledzenia meteorytów. Rakietę wybudowała prywatna firma Orbital Sciences Corp.
Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny eksplozji. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Platforma startowa w ośrodku badań kosmicznych Wallops w stanie Wirgina, z której startowała rakieta Antares, nie została poważnie uszkodzona.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katastrofa-na-zywo-rakieta-eksplodowala-po-szesciu-sekundach,482711,s.html

Udostępnij

Brazylia podpisała ze Szwecją umowę zbrojeniową

Świat Ameryka Południowa Brazylia modernizacja armii myśliwce przetarg Saab Gripen NG szwecja umowa zbrojeniowa

Szwedzki koncern Saab dostarczy do Ameryki Południowej 36 myśliwców Saab Gripen NG – 28 maszyn w wersji jednomiejscowej i 8 w dwumiejscowej. Brazylia zapłaci za nie 5,8 miliardów dolarów. To największa w historii umowa zbrojeniowa na tym kontynencie. Szwecja rozpocznie dostawy myśliwców w 2019 roku. Ostatnie maszyny Brazylia otrzyma w 2024 roku.

Początki negocjacji tej umowy sięgają lat 90. Brazylia ogłosiła wtedy plan modernizacji lotnictwa. Szwedzka firma nie była w gronie faworytów. Po kilkunastu latach trwania przetargu wszystkie firmy oprócz Saaba wykruszyły się. Decydująca była cena i fakt, że szwedzki koncern zgodził się montować myśliwce w Ameryce Południowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1152571-Szwecja-dozbroi-Brazylie.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1152571-Szwecja-dozbroi-Brazylie.html