Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Katastrofa bezzałogowej rakiety NASA 6 sek. po starcie

Świat

Wcześniejsze cztery próby startu przebiegły bez zakłóceń. Awaria nastąpiła podczas ostatecznego startu, przy piątej próbie. NASA transmitowała start rakiety na żywo w internecie. Rakieta typu Antares miała służyć do wyniesienia w kosmos statku transportowego Cygnus dostarczającego zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na jego pokładzie był ładunek ważący 2300 kg, w tym 32 miniaturowe satelity badawcze wykorzystywane do śledzenia meteorytów. Rakietę wybudowała prywatna firma Orbital Sciences Corp.
Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny eksplozji. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Platforma startowa w ośrodku badań kosmicznych Wallops w stanie Wirgina, z której startowała rakieta Antares, nie została poważnie uszkodzona.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katastrofa-na-zywo-rakieta-eksplodowala-po-szesciu-sekundach,482711,s.html

Udostępnij

Brazylia podpisała ze Szwecją umowę zbrojeniową

Świat Ameryka Południowa Brazylia modernizacja armii myśliwce przetarg Saab Gripen NG szwecja umowa zbrojeniowa

Szwedzki koncern Saab dostarczy do Ameryki Południowej 36 myśliwców Saab Gripen NG – 28 maszyn w wersji jednomiejscowej i 8 w dwumiejscowej. Brazylia zapłaci za nie 5,8 miliardów dolarów. To największa w historii umowa zbrojeniowa na tym kontynencie. Szwecja rozpocznie dostawy myśliwców w 2019 roku. Ostatnie maszyny Brazylia otrzyma w 2024 roku.

Początki negocjacji tej umowy sięgają lat 90. Brazylia ogłosiła wtedy plan modernizacji lotnictwa. Szwedzka firma nie była w gronie faworytów. Po kilkunastu latach trwania przetargu wszystkie firmy oprócz Saaba wykruszyły się. Decydująca była cena i fakt, że szwedzki koncern zgodził się montować myśliwce w Ameryce Południowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1152571-Szwecja-dozbroi-Brazylie.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1152571-Szwecja-dozbroi-Brazylie.html