Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Roboty pomagają w robieniu zakupów

Nauka i Technologie

Amerykański sklep z narzędziami Orchard Supply Hardware zaczął eksploatację robotów OSHbot, pomagających klientom podczas zakupów. Zadaniem maszyn jest pomoc w identyfikacji różnych przedmiotów i wskazywanie ich w ofercie sklepu.

W praktyce polega to na tym, że klient może przyjść do sklepu z nieznaną sobie częścią i pokazać ją robotowi, który zidentyfikuje przedmiot i doprowadzi do miejsca, gdzie można go kupić. Jest to możliwe dzięki kamerze, pozwalającej robotowi na rozpoznawanie pokazanych przedmiotów. Maszyna o kształcie wysokiej, białej kolumny ma z przodu i z tyłu ekran LCD i porusza się na kołach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.cnet.com/news/oshbot-robot-gears-up-to-offer-hardware-shopping-help/

Udostępnij

Tutanchamon był chory i miał zdeformowane ciało

Nauka i Technologie bbc BBC One choroby Deformacje Egipt Faraon Film dokumentalny Kazirodztwo Mumia Starożytność Tomografia komputerowa Tutanchamon XVIII dynastia

Ostatni władca Egiptu z XVIII dynastii, Tutanchamon, był dzieckiem z kazirodczego związku i mimo młodego wieku umierał schorowany i z licznymi deformacjami. Takich informacji dostarczyła analiza genetyczna oraz badanie mumii faraona wykonane za pomocą tomografii komputerowej.

Tutanchamon miał szpotawą lewą stopę i problemy z poruszaniem się – chodził o lasce. Miał szerokie, kobiece biodra,  w rezultacie zaburzeń hormonalnych, wystające zęby, cierpiał na martwicę kości i na malarię, a jego śmierć w wieku 19 lat nastąpiła prawdopodobnie w wyniku powikłań po złamaniu nogi w okolicy kolana.

Szczegółowa analiza, przeprowadzona na potrzeby tworzonego przez BBC One dokumentu „Tutanchamon: prawda odkryta” wykazała, że wizerunek władcy, znany z maski pośmiertnej i zachowanych posągów, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/tutanchamon-byl-schorowany-zdeformowany/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/tutanchamon-byl-schorowany-zdeformowany/