Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Co trzeci internauta korzysta z płatności online

Finanse

35% polskich internautów, czyli 10% wszystkich Polaków, korzysta z szybkich płatności online, podaje jak wynika z raportu CROSS-BORDER ECOMMERCE REPORT opublikowanego przez The Paypers. Inne popularne formy płatności to karta kredytowa (10%) i zwykłe przelewy bankowe (7%). Korzystamy również z płatności mobilnych, przekazem pocztowym, SMS-em i innych. 45% internautów nie korzysta z żadnej formy płatności i płaci gotówką przy odbiorze.

płatności internetowe

W Polsce działa aż siedmiu dużych operatorów płatności internetowe, najważniejsi to Dotpay (najstarszy operator w Polsce), eCard, PayU (działa w 7 krajach) i Przelewy24.

Najczęściej płacimy za produkty do domu i ogrodu, ale ta branża może szybko zostać przegoniona przez produkty żywnościowe, co wynika z szybkiego rozwoju super- i hipermarketów oferujących dostawę zakupów do domu.

Aż 20% wszystkich zakupów online dokonujemy z urządzenia mobilnego (telefon, tablet). Sprzedaż online w 2013 roku osiągnęła poziom 17,7 mld złotych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/17753134,7-cech-wyrozniajacych-polski-e-commerce-(centrum-prasowe-pap)

Udostępnij

Były szef CBŚ jest prokurentem spółki wyłudzającej VAT

Finanse adam maruszczak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Centralne Biuro Śledcze mafia paliwowa paliwa podatek vat wyłudzenia VAT-u

i piorącej brudne pieniądze.
Generał Adam Maruszczak – szef Centralnego Biura Śledczego od 2009 roku do kwietnia 2013 roku – jest od 10 czerwca prokurentem spółki Bio Didi, która według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest ośrodkiem decyzyjnym grupy przestępczej, która wyłudziła od Skarbu Państwa VAT na co najmniej 100 ml zł oraz zajmowała się praniem brudnych pieniędzy. W trakcie akcji przeciw gangowi paliwowemu zorganizowanemu wokół tej spółki funkcjonariusze ABW zatrzymali 36 osób, 5 z nich sąd aresztował.
Generał Maruszczak twierdzi, że nie wiedział o nielegalnym procederze prowadzonym przez spółkę.
Jak pisaliśmy przed miesiącem, mafia paliwowa sprowadza z Litwy i Łotwy milionów ton oleju napędowego, od którego nie jest odprowadzany podatek VAT. Oszustwa podatkowe w branży paliwowej polegają na tworzeniu łańcuszków firm, które fikcyjnie kupują od siebie nawzajem sprowadzone do Polski paliwo, a następnie kończą działalność nie płacąc VAT-u. Ostatnia firma zwraca się do fiskusa o zwrot VAT-u tak, jakby wcześniej podatek był płacony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/831742,szef-cbs-w-centrum-mafii-paliwowej.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/831742,szef-cbs-w-centrum-mafii-paliwowej.html