Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Polska

zostało otwarte na Muranowie i w świecie wirtualnym na platformie Google Cultural Institute. Otwarta dziś, dostępna również w świecie wirtualnym stała ekspozycja muzeum przedstawia historię Żydów w Polsce od osiedlenia się przed tysiącem lat do współczesności. Przygotował ją międzynarodowy zespół historyków muzealników.
Oprócz stałej wystawy można również obejrzeć film „Jak zrobić muzeum?” przedstawiający historię tworzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75475,16877782,Zwiedz_Muzeum_Historii_Zydow_Polskich_POLIN_w_sieci.html#ixzz3HRiB9GqE

Udostępnij

Będzie więcej wojska we wschodniej Polsce

Polska Ministerstwo Obrony Narodowej modernizacja Siedlce sprzęt wojskowy tomasz siemoniak wojsko polskie żołnierze

Zwiększenie liczby żołnierzy i sprzętu w jednostkach na wschodzie kraju zapowiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Na razie liczba żołnierzy nie jest ustalona. Minister wyjaśnił, że do 2017 roku chce, aby poziom ukompletowania jednostek na wschodzie kraju był na poziomie 70, 80, 90 procent. Dla przykładu w Siedlcach jest 30-procentowe (około 300 żołnierzy). Liczba żołnierzy w tym mieście wzrosłaby więc do około 800 żołnierzy.

Szef MON rozpoczął w czwartek cykl wizyt w garnizonach na wschodzie kraju. Przekonał się, że w tych jednostkach wojskowych niezbędne są inwestycje ze względu na zły stan infrastruktury. Minister zamierza również wysłać do tamtejszych baz wojskowych więcej sprzętu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1270218,Wiecej-sprzetu-i-zolnierzy-Szef-MON-wzmocnimy-wschodnia-granice

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1270218,Wiecej-sprzetu-i-zolnierzy-Szef-MON-wzmocnimy-wschodnia-granice