Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szantażyści grożą czeskiemu rządowi wirusem ebola

Europa

Ich tożsamość nie została jeszcze ustalona. Szantażyści domagają się wypłacenia im konkretnej sumy pieniędzy. Jeśli rząd Czech tego nie zrobi, to grożą rozprzestrzenieniem wirusa eboli w wybranych miejscach publicznych. Informuje o tym premier Bohuslav Sobotka oraz czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Szef tego resortu zapewnia, że wszystkie organy sił bezpieczeństwa są zaangażowane w dochodzenie w tej sprawie. Wiceszef policji Zdenek Laube uważa, że szantaż ma na celu jedynie wywołanie paniki. Za zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu grozi sprawcom do 12 lat więzienia.

Główny inspektor sanitarny Czech uspokaja, że ryzyko rozprzestrzeniania się eboli w Czechach jest „bardzo nieznaczne”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-czechy-groza-rzadowi-wirusem-ebola,nId,1542357

Udostępnij

Po podliczeniu 80proc. głosów prowadzi partia Jaceniuka

Europa Arsenij Jaceniuk centralna komisja wyborcza Petro Poroszenko Rada Najwyższa ukraina wybory parlamentarne

Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka ma na razie 21,94 proc. głosów. Prowadzi nieznacznie przed prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki, który uzyskał 21,6 proc. Wyniki podawane na bieżąco przez Centralną Komisję Wyborczą są bardzo podobne do tych opublikowanych w exit polls, o których pisaliśmy wczoraj,dzienpowyborach. Wszystko wskazuje na to, że w ukraińskim parlamencie znajdzie się sześć partii. W Radzie Najwyższej prawdopodobnie zasiądzie również około 110 deputowanych niezrzeszonych.

Blok Petra Poroszenki jest obecnie na drugim miejscu, ale teraz liczone są głosy z okręgów jednomandatowych. W nich prezydencka partia ma zdecydowaną przewagę, więc w ostatecznym rozrachunku prawdopodobnie pokona Front Ludowy.

Wybory na Ukrainie zostały przeprowadzone w niedzielę. Obywatele wybierali 450-osobową Radę Najwyższą. Głosowanie nie odbyło się na zajętym przez Rosjan Krymie oraz w regionach na wschodzie kraju opanowanych przez rosyjskich separatystów i regularne rosyjskie wojsko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/policzono-80-procent-glosow-partia-jaceniuka-wciaz-nieznacznie-prowadzi,481979,s.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/policzono-80-procent-glosow-partia-jaceniuka-wciaz-nieznacznie-prowadzi,481979,s.html