Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Udziały w czterech złożach ropy kupi PGNiG za 996 mln zł

Gospodarka

Według komunikatu zarządu, PGNiG Upstream International AS – spółka zależna PGNiG – podpisała umowę warunkową z Total E&P Norge AS dotyczącą zakupu udziałów w czterech złożach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Udziały obejmują sześć koncesji; roczne wydobycie przypadające na nie w 2014 roku wyniesie około 320 tys. ton ropy oraz 90 mln m sześciennych gazu ziemnego. Według dzisiejszych danych wydobycie na koncesjach objętych udziałami trwać będzie 14 lat. Umowa warunkowa zostanie zrealizowana, jeśli na transakcję zgodzi się rząd Norwegii. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/pgnig-kupi-udzialy-w-zlozach-na-szelfie-norweskim,2054263,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Wszystkie marki papierosów w takich samych paczkach

Gospodarka Australia indonezja jednolite opakowania karolina północna papierosy UE Unia Europejska

O wprowadzenie w Unii Europejskiej takich samych opakowań wyrobów tytoniowych zabiegają Irlandia i Wielka Brytania, które przygotowały projekt unijnego prawa. Polska oraz osiem innych krajów UE – Czechy, Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Rumunia i Włochy – ogłosiły sprzeciw.
Jednolite opakowania wprowadziła w 2012 r. Australia, w rezultacie sprzedaż nieznacznie spadła, ale mocno wzrósł czarny rynek, na rynku pojawiły się podrabiane paczki papierosów z nieznanych wytworni. Ponadto Indonezja, z której pochodzi większość australijskich wyrobów tytoniowych, zapowiedziała w odwecie wprowadzi jednolite opakowania na australijskie wino.
Amerykański stan Karolina Północna już ostrzegł, że jeśli Francja wprowadzi jednolite opakowania na papierosy, w odpowiedzi wprowadzi jednolite opakowania na francuskie wina.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831659,tytoniowa-rewolucja-jeden-typ-paczek-papierosow-w-calej-unii-europejskiej.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831659,tytoniowa-rewolucja-jeden-typ-paczek-papierosow-w-calej-unii-europejskiej.html