Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Udziały w czterech złożach ropy kupi PGNiG za 996 mln zł

Gospodarka

Według komunikatu zarządu, PGNiG Upstream International AS – spółka zależna PGNiG – podpisała umowę warunkową z Total E&P Norge AS dotyczącą zakupu udziałów w czterech złożach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Udziały obejmują sześć koncesji; roczne wydobycie przypadające na nie w 2014 roku wyniesie około 320 tys. ton ropy oraz 90 mln m sześciennych gazu ziemnego. Według dzisiejszych danych wydobycie na koncesjach objętych udziałami trwać będzie 14 lat. Umowa warunkowa zostanie zrealizowana, jeśli na transakcję zgodzi się rząd Norwegii. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/pgnig-kupi-udzialy-w-zlozach-na-szelfie-norweskim,2054263,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Wszystkie marki papierosów w takich samych paczkach

Gospodarka Australia indonezja jednolite opakowania karolina północna papierosy UE Unia Europejska

O wprowadzenie w Unii Europejskiej takich samych opakowań wyrobów tytoniowych zabiegają Irlandia i Wielka Brytania, które przygotowały projekt unijnego prawa. Polska oraz osiem innych krajów UE – Czechy, Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Rumunia i Włochy – ogłosiły sprzeciw.
Jednolite opakowania wprowadziła w 2012 r. Australia, w rezultacie sprzedaż nieznacznie spadła, ale mocno wzrósł czarny rynek, na rynku pojawiły się podrabiane paczki papierosów z nieznanych wytworni. Ponadto Indonezja, z której pochodzi większość australijskich wyrobów tytoniowych, zapowiedziała w odwecie wprowadzi jednolite opakowania na australijskie wino.
Amerykański stan Karolina Północna już ostrzegł, że jeśli Francja wprowadzi jednolite opakowania na papierosy, w odpowiedzi wprowadzi jednolite opakowania na francuskie wina.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831659,tytoniowa-rewolucja-jeden-typ-paczek-papierosow-w-calej-unii-europejskiej.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831659,tytoniowa-rewolucja-jeden-typ-paczek-papierosow-w-calej-unii-europejskiej.html