Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Od 1530 zł do 1599 zł miesięcznie zarobi w Amazonie

Finanse

po 2 tys. pracowników otwartego dziś centrum logistycznego pod Wrocławiem i otwieranego jutro pod Poznaniem. To około 300 zł więcej niż płaca minimalna i od 200 do 250 zł mniej niż najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Amazon zapewnia ponadto premię zależnie od jakości pracy, ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, darmowy dojazd do pracy do 80 km, ciepły posiłek za złotówkę i 26 dni płatnego urlopu.
Pracownicy pracują cztery dni w tygodniu na 10 godzinnych zmianach od 6 do 16:30 – półgodzinna przerwa nie jest wliczana do czasu pracy – i od 18:00 do 4:30.
Amazon zatrudni też po 3 tys. pracowników tymczasowych w każdym z centrów na czas przedświąteczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Amazon-zaczal-prace-w-Polsce-1530-na-reke-za-10-godzin-pracy-dziennie-a34789

Udostępnij

Co trzeci internauta korzysta z płatności online

Finanse dotpay ecommerce Internet płatności płatności internetowe

35% polskich internautów, czyli 10% wszystkich Polaków, korzysta z szybkich płatności online, podaje jak wynika z raportu CROSS-BORDER ECOMMERCE REPORT opublikowanego przez The Paypers. Inne popularne formy płatności to karta kredytowa (10%) i zwykłe przelewy bankowe (7%). Korzystamy również z płatności mobilnych, przekazem pocztowym, SMS-em i innych. 45% internautów nie korzysta z żadnej formy płatności i płaci gotówką przy odbiorze.

płatności internetowe

W Polsce działa aż siedmiu dużych operatorów płatności internetowe, najważniejsi to Dotpay (najstarszy operator w Polsce), eCard, PayU (działa w 7 krajach) i Przelewy24.

Najczęściej płacimy za produkty do domu i ogrodu, ale ta branża może szybko zostać przegoniona przez produkty żywnościowe, co wynika z szybkiego rozwoju super- i hipermarketów oferujących dostawę zakupów do domu.

Aż 20% wszystkich zakupów online dokonujemy z urządzenia mobilnego (telefon, tablet). Sprzedaż online w 2013 roku osiągnęła poziom 17,7 mld złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/17753134,7-cech-wyrozniajacych-polski-e-commerce-(centrum-prasowe-pap)

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/17753134,7-cech-wyrozniajacych-polski-e-commerce-(centrum-prasowe-pap)