Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Tutanchamon był chory i miał zdeformowane ciało

Nauka i Technologie

Ostatni władca Egiptu z XVIII dynastii, Tutanchamon, był dzieckiem z kazirodczego związku i mimo młodego wieku umierał schorowany i z licznymi deformacjami. Takich informacji dostarczyła analiza genetyczna oraz badanie mumii faraona wykonane za pomocą tomografii komputerowej.

Tutanchamon miał szpotawą lewą stopę i problemy z poruszaniem się – chodził o lasce. Miał szerokie, kobiece biodra,  w rezultacie zaburzeń hormonalnych, wystające zęby, cierpiał na martwicę kości i na malarię, a jego śmierć w wieku 19 lat nastąpiła prawdopodobnie w wyniku powikłań po złamaniu nogi w okolicy kolana.

Szczegółowa analiza, przeprowadzona na potrzeby tworzonego przez BBC One dokumentu „Tutanchamon: prawda odkryta” wykazała, że wizerunek władcy, znany z maski pośmiertnej i zachowanych posągów, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/tutanchamon-byl-schorowany-zdeformowany/

Udostępnij

Rekordowa prędkość transferu: 255 Tb/s światłowodem

Nauka i Technologie Eindhoven Internet Petabit Prędkość transferu Przesyłanie danych rekord Światłowód Transmisja danych

O udanym transferze danych z rekordową prędkością poinformowali naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven i Uniwersytetu Centralnej Florydy. Dzięki nowej klasie włókien optycznych badacze uzyskali prędkość transmisji 20-krotnie większą od możliwości oferowanych przez tradycyjne sieci telekomunikacyjne. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania, zawierającego siedem włókien optycznych, prędkość transferu danych wzrosła do 255 Tb/s.

Jak stwierdził dr Chigo Okonkwo z uniwersytetu w Eindhoven: Nasze włókno ma mniej nią 200 mikrometrów grubości, nie jest zatem znacząco grubsze od standardowych światłowodów. Daje ono nadzieję na osiągnięcie transmisji rzędu petabitów. Takie są założenia programu Horyzont 2020, nakreślonego przez Komisję Europejską.

Petabit jest jednostką informacji,zapisywaną w skrócie jako Pb lub Pbit.
1 Pbit = 1015 = 1 000 000 000 000 000 bitów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/swiatlowod-transfer-danych,21280

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/swiatlowod-transfer-danych,21280