Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Po podliczeniu 80proc. głosów prowadzi partia Jaceniuka

Europa

Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka ma na razie 21,94 proc. głosów. Prowadzi nieznacznie przed prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki, który uzyskał 21,6 proc. Wyniki podawane na bieżąco przez Centralną Komisję Wyborczą są bardzo podobne do tych opublikowanych w exit polls, o których pisaliśmy wczoraj,dzienpowyborach. Wszystko wskazuje na to, że w ukraińskim parlamencie znajdzie się sześć partii. W Radzie Najwyższej prawdopodobnie zasiądzie również około 110 deputowanych niezrzeszonych.

Blok Petra Poroszenki jest obecnie na drugim miejscu, ale teraz liczone są głosy z okręgów jednomandatowych. W nich prezydencka partia ma zdecydowaną przewagę, więc w ostatecznym rozrachunku prawdopodobnie pokona Front Ludowy.

Wybory na Ukrainie zostały przeprowadzone w niedzielę. Obywatele wybierali 450-osobową Radę Najwyższą. Głosowanie nie odbyło się na zajętym przez Rosjan Krymie oraz w regionach na wschodzie kraju opanowanych przez rosyjskich separatystów i regularne rosyjskie wojsko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/policzono-80-procent-glosow-partia-jaceniuka-wciaz-nieznacznie-prowadzi,481979,s.html

Udostępnij

Węgrzy protestują przeciwko opodatkowaniu Internetu

Europa antydemokratyczna ustawa demonstranci Internet Ministerstwo Gospodarki orban podatek od internetu protest smartfony Węgry

Rządowy plan opodatkowania Internetu zakłada miesięczną stawkę dla prywatnego odbiorcy w wysokości maksymalnie 8-9 złotych, a dla firm maksymalnie 70 złotych. Około 10 tysięcy protestujących przeciw temu podatkowi wyszło na ulice Budapesztu. Przeciwnicy podatku uważają, że taki nie tylko zwiększy koszty korzystania z internetu, ale ograniczy podstawowe prawa i swobody demokratyczne. Na znak protestu uczestnicy demonstracji, głównie młodzi ludzie trzymali w rękach smartfony. Rząd ogłosił pod naciskiem protestów, że  zastanawia się nad wprowadzeniem poprawek do projektu, ale nie zamierza zrezygnować z opodatkowania Sieci, ani zmieniać wysokości podatku.

Niedzielny protest zorganizowali założyciele grupy, która sprzeciwia się podatkowi na Facebooku. Demonstranci zebrani pod ministerstwem gospodarki twierdzili, że „prezydent Orban spycha Węgry na obrzeża Europy”.

Jak pisaliśmy w środę, podatek miał pierwotnie wynosić 150 forintów (2.06 zł) za każdy gigabajt pobranych danych. Rządząca dziś Węgrami partia Fidesz, która zamierza opodatkować Internet, w 2008 roku jako partia opozycyjna protestowała przeciw projektowi wprowadzenia takiego podatku ogłoszonemu przez rządzących wówczas socjalistów.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/wegrzy-przeciwko-antydemokratycznym-planom-orbana-nie-chca-podatku-od-internetu,482111.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/wegrzy-przeciwko-antydemokratycznym-planom-orbana-nie-chca-podatku-od-internetu,482111.html