Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Po podliczeniu 80proc. głosów prowadzi partia Jaceniuka

Europa

Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka ma na razie 21,94 proc. głosów. Prowadzi nieznacznie przed prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki, który uzyskał 21,6 proc. Wyniki podawane na bieżąco przez Centralną Komisję Wyborczą są bardzo podobne do tych opublikowanych w exit polls, o których pisaliśmy wczoraj,dzienpowyborach. Wszystko wskazuje na to, że w ukraińskim parlamencie znajdzie się sześć partii. W Radzie Najwyższej prawdopodobnie zasiądzie również około 110 deputowanych niezrzeszonych.

Blok Petra Poroszenki jest obecnie na drugim miejscu, ale teraz liczone są głosy z okręgów jednomandatowych. W nich prezydencka partia ma zdecydowaną przewagę, więc w ostatecznym rozrachunku prawdopodobnie pokona Front Ludowy.

Wybory na Ukrainie zostały przeprowadzone w niedzielę. Obywatele wybierali 450-osobową Radę Najwyższą. Głosowanie nie odbyło się na zajętym przez Rosjan Krymie oraz w regionach na wschodzie kraju opanowanych przez rosyjskich separatystów i regularne rosyjskie wojsko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/policzono-80-procent-glosow-partia-jaceniuka-wciaz-nieznacznie-prowadzi,481979,s.html

Udostępnij

Węgrzy protestują przeciwko opodatkowaniu Internetu

Europa antydemokratyczna ustawa demonstranci Internet Ministerstwo Gospodarki orban podatek od internetu protest smartfony Węgry

Rządowy plan opodatkowania Internetu zakłada miesięczną stawkę dla prywatnego odbiorcy w wysokości maksymalnie 8-9 złotych, a dla firm maksymalnie 70 złotych. Około 10 tysięcy protestujących przeciw temu podatkowi wyszło na ulice Budapesztu. Przeciwnicy podatku uważają, że taki nie tylko zwiększy koszty korzystania z internetu, ale ograniczy podstawowe prawa i swobody demokratyczne. Na znak protestu uczestnicy demonstracji, głównie młodzi ludzie trzymali w rękach smartfony. Rząd ogłosił pod naciskiem protestów, że  zastanawia się nad wprowadzeniem poprawek do projektu, ale nie zamierza zrezygnować z opodatkowania Sieci, ani zmieniać wysokości podatku.

Niedzielny protest zorganizowali założyciele grupy, która sprzeciwia się podatkowi na Facebooku. Demonstranci zebrani pod ministerstwem gospodarki twierdzili, że „prezydent Orban spycha Węgry na obrzeża Europy”.

Jak pisaliśmy w środę, podatek miał pierwotnie wynosić 150 forintów (2.06 zł) za każdy gigabajt pobranych danych. Rządząca dziś Węgrami partia Fidesz, która zamierza opodatkować Internet, w 2008 roku jako partia opozycyjna protestowała przeciw projektowi wprowadzenia takiego podatku ogłoszonemu przez rządzących wówczas socjalistów.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/wegrzy-przeciwko-antydemokratycznym-planom-orbana-nie-chca-podatku-od-internetu,482111.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/wegrzy-przeciwko-antydemokratycznym-planom-orbana-nie-chca-podatku-od-internetu,482111.html