Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Będzie więcej wojska we wschodniej Polsce

Polska

Zwiększenie liczby żołnierzy i sprzętu w jednostkach na wschodzie kraju zapowiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Na razie liczba żołnierzy nie jest ustalona. Minister wyjaśnił, że do 2017 roku chce, aby poziom ukompletowania jednostek na wschodzie kraju był na poziomie 70, 80, 90 procent. Dla przykładu w Siedlcach jest 30-procentowe (około 300 żołnierzy). Liczba żołnierzy w tym mieście wzrosłaby więc do około 800 żołnierzy.

Szef MON rozpoczął w czwartek cykl wizyt w garnizonach na wschodzie kraju. Przekonał się, że w tych jednostkach wojskowych niezbędne są inwestycje ze względu na zły stan infrastruktury. Minister zamierza również wysłać do tamtejszych baz wojskowych więcej sprzętu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1270218,Wiecej-sprzetu-i-zolnierzy-Szef-MON-wzmocnimy-wschodnia-granice

Udostępnij

Alarmy bombowe w urzędach i instytucjach całej Polski

Polska alarm bombowy ewakuacja fałszywy alarm policja Warszawa wrocław

Maile z informacją o podłożeniu bomby otrzymali dzisiaj rano pracownicy kilkudziesięciu instytucji tylko w samej Warszawie. Podobne maile przychodziły do biur, urzędów i placówek handlowych w całym kraju. We Wrocławiu policjanci interweniowali już m.in. w sądzie, w galeriach handlowych i w budynku regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. Funkcjonariusze twierdzą, że prawdopodobnie są to fałszywe alarmy, ale muszą sprawdzić wszystkie potencjalnie zagrożone budynki. Na razie nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

Policjanci szukają też nadawcy lub nadawców wiadomości o podłożonych bombach. Osobie, która błędnie informuje o zdarzeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu wielu osób, wiedząc, że ono nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/alarmy-bombowe-w-urzedach-w-calej-polsce-sprawcom-groza-wysokie-kary,482081,s.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/alarmy-bombowe-w-urzedach-w-calej-polsce-sprawcom-groza-wysokie-kary,482081,s.html