Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wszystkie marki papierosów w takich samych paczkach

Gospodarka

O wprowadzenie w Unii Europejskiej takich samych opakowań wyrobów tytoniowych zabiegają Irlandia i Wielka Brytania, które przygotowały projekt unijnego prawa. Polska oraz osiem innych krajów UE – Czechy, Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Rumunia i Włochy – ogłosiły sprzeciw.
Jednolite opakowania wprowadziła w 2012 r. Australia, w rezultacie sprzedaż nieznacznie spadła, ale mocno wzrósł czarny rynek, na rynku pojawiły się podrabiane paczki papierosów z nieznanych wytworni. Ponadto Indonezja, z której pochodzi większość australijskich wyrobów tytoniowych, zapowiedziała w odwecie wprowadzi jednolite opakowania na australijskie wino.
Amerykański stan Karolina Północna już ostrzegł, że jeśli Francja wprowadzi jednolite opakowania na papierosy, w odpowiedzi wprowadzi jednolite opakowania na francuskie wina.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831659,tytoniowa-rewolucja-jeden-typ-paczek-papierosow-w-calej-unii-europejskiej.html

Udostępnij

Wyborcze autostrady, drogi szybkiego ruchu i lokalne

Gospodarka autostrady drogi lokalne drogi szybkiego ruchu obwodnica obwodnica Augustowa remonty dróg uroczyste otwarcie wybory samorządowe

135 km krajowych autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast uroczyście otwieranych będzie w ciągu dwóch ostatnich tygodni przed wyborami samorządowymi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzecza opinii, że na wyznaczenie terminów uroczystych otwarć wpłynęła data wyborów samorządowych. Nawet gwałtowne przyspieszenie budowy obwodnicy Augustowa, żeby można było ja otworzyć przed 8 listopada wynika według dyrekcji z decyzji nadzoru budowlanego, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Również uroczystości otwarcia po remontach gminnych i powiatowych dróg odbywać się będą w ciągu dwóch najbliższych tygodni, a tam, gdzie nic nie zostało wyremontowane samorządy uchwalają dotacje na remonty i budowę dróg, donoszą lokalne media. Podobnie jak GDDKiA lokalne władze stanowczo zaprzeczają, że uroczystości zakończenia inwestycji drogowych albo obietnice ich rozpoczęcia mają coś wspólnego z wyborami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/764164,samorzady-przed-wyborami-wybuduja-nam-nowe-drogi-sprawdz-gdzie-beda-utrudnienia-w-2014-roku.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/764164,samorzady-przed-wyborami-wybuduja-nam-nowe-drogi-sprawdz-gdzie-beda-utrudnienia-w-2014-roku.html