Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Były szef CBŚ jest prokurentem spółki wyłudzającej VAT

Finanse

i piorącej brudne pieniądze.
Generał Adam Maruszczak – szef Centralnego Biura Śledczego od 2009 roku do kwietnia 2013 roku – jest od 10 czerwca prokurentem spółki Bio Didi, która według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest ośrodkiem decyzyjnym grupy przestępczej, która wyłudziła od Skarbu Państwa VAT na co najmniej 100 ml zł oraz zajmowała się praniem brudnych pieniędzy. W trakcie akcji przeciw gangowi paliwowemu zorganizowanemu wokół tej spółki funkcjonariusze ABW zatrzymali 36 osób, 5 z nich sąd aresztował.
Generał Maruszczak twierdzi, że nie wiedział o nielegalnym procederze prowadzonym przez spółkę.
Jak pisaliśmy przed miesiącem, mafia paliwowa sprowadza z Litwy i Łotwy milionów ton oleju napędowego, od którego nie jest odprowadzany podatek VAT. Oszustwa podatkowe w branży paliwowej polegają na tworzeniu łańcuszków firm, które fikcyjnie kupują od siebie nawzajem sprowadzone do Polski paliwo, a następnie kończą działalność nie płacąc VAT-u. Ostatnia firma zwraca się do fiskusa o zwrot VAT-u tak, jakby wcześniej podatek był płacony.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/831742,szef-cbs-w-centrum-mafii-paliwowej.html

Udostępnij

Frank szwajcarski może zdrożeć do 4 zł

Finanse frank szwajcarski kredyt hipoteczny kredyt we frankach referendum SVP Szwajcarska Partia Ludowa złoto

jeśli obywatele zagłosują w referendum za przywróceniem parytetu złota. Referendum ma odbyć się 30 listopada, Szwajcarzy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem programu „Ratuj nasze szwajcarskie złoto”, opartym na trzech zasadach:
– Szwajcarskiemu Bankowi Narodowemu (SNB) nie będzie wolno sprzedawać złota;
– złoto będzie musiało stanowić przynajmniej 20% aktywów SNB;
– szwajcarskie złoto będzie mogło być przechowywane jedynie w Szwajcarii.
Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) zebrała sto tysięcy podpisów potrzebnych do rozpisania ogólnokrajowego referendum. Referenda w Szwajcarii są bezwzględnie zobowiązujące dla władz państwowych.
Jeśli większość Szwajcarów opowie się za programem konserwatystów, kurs franka, jak przewidują analitycy, wzrośnie do około 4 zł. Obecnie wzrost wartości franka jest sztucznie blokowany przez bank centralny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwajcaria-wroci-do-standardu-zlota-7220325.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwajcaria-wroci-do-standardu-zlota-7220325.html