Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Frank szwajcarski może zdrożeć do 4 zł

Finanse

jeśli obywatele zagłosują w referendum za przywróceniem parytetu złota. Referendum ma odbyć się 30 listopada, Szwajcarzy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem programu „Ratuj nasze szwajcarskie złoto”, opartym na trzech zasadach:
– Szwajcarskiemu Bankowi Narodowemu (SNB) nie będzie wolno sprzedawać złota;
– złoto będzie musiało stanowić przynajmniej 20% aktywów SNB;
– szwajcarskie złoto będzie mogło być przechowywane jedynie w Szwajcarii.
Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) zebrała sto tysięcy podpisów potrzebnych do rozpisania ogólnokrajowego referendum. Referenda w Szwajcarii są bezwzględnie zobowiązujące dla władz państwowych.
Jeśli większość Szwajcarów opowie się za programem konserwatystów, kurs franka, jak przewidują analitycy, wzrośnie do około 4 zł. Obecnie wzrost wartości franka jest sztucznie blokowany przez bank centralny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwajcaria-wroci-do-standardu-zlota-7220325.html

Udostępnij

Nie będzie już Kredyt Banku ani Nordea Banku

Finanse BZWBK cyberatak cyberprzestępcy Internet Kredyt Bank Nordea Bank pko bp

500 tys. klientów Kredyt Banku od dziś mają konta w BZWBK, 33 klientów Nordea Banku za tydzień zostaną przeniesieni do PKO BP.
Dotychczasowi klienci Kredyt Banku, którzy chcą korzystać z obsługi przez Internet muszą aktywować elektroniczne usługi BZWBK. Obydwa banki stosowały odmienne systemy autoryzacji. Jak zapewnia BZWBK warunki finansowe prowadzenia konta i opłaty za karty pozostaną takie same jak w Kredyt Banku. Przygotowania systemu elektronicznej obsługi do przyjęcia klientów Kredyt banku trwały w BZWB cały weekend, a system nie obsługiwał klientów.
Podobna operacja czeka za tydzień PKO BP i klientów Nordea Banku.
Obydwa banki przestrzegają klientów przed cyberatakami; przestępcy mogą wykorzystać zamieszanie związane z przejściem na nowe systemy. Banki przypominają, że nie będą wysyłać żadnych maili ani esemesów do klientów z prośbami o podanie danych. Jeśli ktoś dostanie taką korespondencję, może być pewien, że wysłali ją cyberprzestępcy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html