Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Frank szwajcarski może zdrożeć do 4 zł

Finanse

jeśli obywatele zagłosują w referendum za przywróceniem parytetu złota. Referendum ma odbyć się 30 listopada, Szwajcarzy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem programu „Ratuj nasze szwajcarskie złoto”, opartym na trzech zasadach:
– Szwajcarskiemu Bankowi Narodowemu (SNB) nie będzie wolno sprzedawać złota;
– złoto będzie musiało stanowić przynajmniej 20% aktywów SNB;
– szwajcarskie złoto będzie mogło być przechowywane jedynie w Szwajcarii.
Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) zebrała sto tysięcy podpisów potrzebnych do rozpisania ogólnokrajowego referendum. Referenda w Szwajcarii są bezwzględnie zobowiązujące dla władz państwowych.
Jeśli większość Szwajcarów opowie się za programem konserwatystów, kurs franka, jak przewidują analitycy, wzrośnie do około 4 zł. Obecnie wzrost wartości franka jest sztucznie blokowany przez bank centralny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwajcaria-wroci-do-standardu-zlota-7220325.html

Udostępnij

Nie będzie już Kredyt Banku ani Nordea Banku

Finanse BZWBK cyberatak cyberprzestępcy Internet Kredyt Bank Nordea Bank pko bp

500 tys. klientów Kredyt Banku od dziś mają konta w BZWBK, 33 klientów Nordea Banku za tydzień zostaną przeniesieni do PKO BP.
Dotychczasowi klienci Kredyt Banku, którzy chcą korzystać z obsługi przez Internet muszą aktywować elektroniczne usługi BZWBK. Obydwa banki stosowały odmienne systemy autoryzacji. Jak zapewnia BZWBK warunki finansowe prowadzenia konta i opłaty za karty pozostaną takie same jak w Kredyt Banku. Przygotowania systemu elektronicznej obsługi do przyjęcia klientów Kredyt banku trwały w BZWB cały weekend, a system nie obsługiwał klientów.
Podobna operacja czeka za tydzień PKO BP i klientów Nordea Banku.
Obydwa banki przestrzegają klientów przed cyberatakami; przestępcy mogą wykorzystać zamieszanie związane z przejściem na nowe systemy. Banki przypominają, że nie będą wysyłać żadnych maili ani esemesów do klientów z prośbami o podanie danych. Jeśli ktoś dostanie taką korespondencję, może być pewien, że wysłali ją cyberprzestępcy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html