Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezydent Brazylii zachowała stanowisko po wyborach

Świat

Dilma Rousseff z brazylijskiej Partii Pracy została ponownie wybrana wczoraj na prezydenta kraju. Głosowało na nią 51,64 proc. Brazylijczyków uprawnionych do czynnego udziału w wyborach. Jej konkurentem był Aecio Neves, który zdobył niewiele mniej, bo 48,36 proc. głosów. W niedzielnych wyborach prezydenckich wzięło udział 105 mln osób,  frekwencja wyniosła 79 procent. System głosowania w Brazylii jest całkowicie zautomatyzowany, dlatego ostateczne wyniki głosowania były znane już w poniedziałek rano.

Według ekonomistów wynik wyborów wywoła negatywne reakcje rynków. Inwestorzy oczekują reform oraz zmian polityki fiskalnej i monetarnej. Wygrana obecnej prezydent oznacza jednak, że nie należy spodziewać się poważniejszych zmian. Specjaliści twierdzą, że bez nich poziom inflacji wzrośnie, a gospodarka jeszcze bardziej wyhamuje.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1152205-Dilma-Rousseff-ponownie-wybrana-na-prezydenta-Brazylii.html

Udostępnij

Dżihadyści z Iraku mogą zagrażać pasażerskim samolotom

Świat dżihadyści Federalna Służba Wywiadowcza irak linie lotnicze Niemcy państwo islamskie qatar airlines samoloty pasażerskie Syria wyrzutnia rakiet

Ekstremiści z Państwa Islamskiego mają wyrzutnie rakiet, dzięki którym mogą zestrzelić samolot pasażerski, poinformowały niemieckie służby wywiadowcze. Do  informacji wywiadu dotarł niemiecki „Bild am Sonntag”. Federalna Służba Wywiadowcza miała przekazać te doniesienia deputowanym Bundestagu podczas zamkniętego spotkania. Broń wpadła w ręce dżihadystów na terenie północnego Iraku. Najprawdopodobniej pochodzi  ze składów znajdujących się w Syrii. Sprzęt został wyprodukowany w latach siedemdziesiątych w Związku Radzieckim, Bułgarii lub w Chinach.

Od kilku miesięcy linie lotnicze unikają latania nad północnym Irakiem. Wyjątkiem są m.in. Qatar Airlines.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17402491/islamisci-moga-zagrazac-samolotom-pasazerskim-media-o-rewelacjach-niemieckich-szpiegow

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17402491/islamisci-moga-zagrazac-samolotom-pasazerskim-media-o-rewelacjach-niemieckich-szpiegow