Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Alarmy bombowe w urzędach i instytucjach całej Polski

Polska

Maile z informacją o podłożeniu bomby otrzymali dzisiaj rano pracownicy kilkudziesięciu instytucji tylko w samej Warszawie. Podobne maile przychodziły do biur, urzędów i placówek handlowych w całym kraju. We Wrocławiu policjanci interweniowali już m.in. w sądzie, w galeriach handlowych i w budynku regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. Funkcjonariusze twierdzą, że prawdopodobnie są to fałszywe alarmy, ale muszą sprawdzić wszystkie potencjalnie zagrożone budynki. Na razie nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

Policjanci szukają też nadawcy lub nadawców wiadomości o podłożonych bombach. Osobie, która błędnie informuje o zdarzeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu wielu osób, wiedząc, że ono nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/alarmy-bombowe-w-urzedach-w-calej-polsce-sprawcom-groza-wysokie-kary,482081,s.html

Udostępnij

Mgła utrudnia ruch na lotniskach w Krakowie i Rzeszowie

Polska Katowice kraków lotnisko lotnisko Chopina mgła odwołane loty opóźnione loty port lotniczy Rzeszów utrudnienia złe warunki atmosferyczne

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne odwołane zostały loty z krakowskiego lotniska m.in. do Warszawy, Frankfurtu, Monachium i Berlina. Gęsta mgła utrudnia ruch na tym lotnisku już drugi dzień. Podobna sytuacja panuje na lotnisku Rzeszów Jasionka. Część rejsów jest opóźnionych lub przekierowanych na inne lotniska.

Mgła panuje również na warszawskim Lotnisku Chopina, ale rzecznik portu Przemysław Przybylski, informuje, że ruch odbywa się zgodnie z planem.

Od rana niemal w całym kraju były mgły i zamglenia. Miejscami widzialność spadła poniżej 100 metrów. Najgorsza sytuacja panuje w południowej Polsce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1269457,Mgla-na-lotniskach-w-Krakowie-i-Rzeszowie-Odwolane-loty-do-Warszawy

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1269457,Mgla-na-lotniskach-w-Krakowie-i-Rzeszowie-Odwolane-loty-do-Warszawy