Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyborcze autostrady, drogi szybkiego ruchu i lokalne

Gospodarka

135 km krajowych autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast uroczyście otwieranych będzie w ciągu dwóch ostatnich tygodni przed wyborami samorządowymi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzecza opinii, że na wyznaczenie terminów uroczystych otwarć wpłynęła data wyborów samorządowych. Nawet gwałtowne przyspieszenie budowy obwodnicy Augustowa, żeby można było ja otworzyć przed 8 listopada wynika według dyrekcji z decyzji nadzoru budowlanego, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Również uroczystości otwarcia po remontach gminnych i powiatowych dróg odbywać się będą w ciągu dwóch najbliższych tygodni, a tam, gdzie nic nie zostało wyremontowane samorządy uchwalają dotacje na remonty i budowę dróg, donoszą lokalne media. Podobnie jak GDDKiA lokalne władze stanowczo zaprzeczają, że uroczystości zakończenia inwestycji drogowych albo obietnice ich rozpoczęcia mają coś wspólnego z wyborami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/764164,samorzady-przed-wyborami-wybuduja-nam-nowe-drogi-sprawdz-gdzie-beda-utrudnienia-w-2014-roku.html

Udostępnij

Ratowanie Kompanii Węglowej: wyprzedaż i obligacje

Gospodarka górnictwo kompania węglowa kopalnia obligacje sprzedaż

Sprzedaż kopalni i emisja obligacji. Ma to dać około 4 mld złotych, kwota ta oraz restrukturyzacja mogą uratować największą w Polsce spółkę węglową przed bankructwem. Nierentowne kopalnie – Jankowice, Chwałowice, Bobrek-Centrum i Piekary – zamierza kupić spółka Węglokoks za 2,5 miliarda złotych. Pozostałe 1,5 miliarda zł Kompania Węglowa zamierza zdobyć w rezultacie emisji obligacji.
Restrukturyzacja kopalń polegać będzie przede wszystkim na zmniejszeniu zatrudnienia. Zarząd spółki przewiduje, że w rezultacie przechodzenia na emeryturę i dobrowolnych zwolnień pracowników ze spółki odejdzie około 2 tys. osób. Do dobrowolnej rezygnacji z pracy ma ich skłaniać propozycja od 80 do 100 tys. zł odprawy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3913731,77164,woz-albo-przewoz

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3913731,77164,woz-albo-przewoz