Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyborcze autostrady, drogi szybkiego ruchu i lokalne

Gospodarka

135 km krajowych autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast uroczyście otwieranych będzie w ciągu dwóch ostatnich tygodni przed wyborami samorządowymi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprzecza opinii, że na wyznaczenie terminów uroczystych otwarć wpłynęła data wyborów samorządowych. Nawet gwałtowne przyspieszenie budowy obwodnicy Augustowa, żeby można było ja otworzyć przed 8 listopada wynika według dyrekcji z decyzji nadzoru budowlanego, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Również uroczystości otwarcia po remontach gminnych i powiatowych dróg odbywać się będą w ciągu dwóch najbliższych tygodni, a tam, gdzie nic nie zostało wyremontowane samorządy uchwalają dotacje na remonty i budowę dróg, donoszą lokalne media. Podobnie jak GDDKiA lokalne władze stanowczo zaprzeczają, że uroczystości zakończenia inwestycji drogowych albo obietnice ich rozpoczęcia mają coś wspólnego z wyborami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/764164,samorzady-przed-wyborami-wybuduja-nam-nowe-drogi-sprawdz-gdzie-beda-utrudnienia-w-2014-roku.html

Udostępnij

Ratowanie Kompanii Węglowej: wyprzedaż i obligacje

Gospodarka górnictwo kompania węglowa kopalnia obligacje sprzedaż

Sprzedaż kopalni i emisja obligacji. Ma to dać około 4 mld złotych, kwota ta oraz restrukturyzacja mogą uratować największą w Polsce spółkę węglową przed bankructwem. Nierentowne kopalnie – Jankowice, Chwałowice, Bobrek-Centrum i Piekary – zamierza kupić spółka Węglokoks za 2,5 miliarda złotych. Pozostałe 1,5 miliarda zł Kompania Węglowa zamierza zdobyć w rezultacie emisji obligacji.
Restrukturyzacja kopalń polegać będzie przede wszystkim na zmniejszeniu zatrudnienia. Zarząd spółki przewiduje, że w rezultacie przechodzenia na emeryturę i dobrowolnych zwolnień pracowników ze spółki odejdzie około 2 tys. osób. Do dobrowolnej rezygnacji z pracy ma ich skłaniać propozycja od 80 do 100 tys. zł odprawy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3913731,77164,woz-albo-przewoz

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3913731,77164,woz-albo-przewoz