Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ratowanie Kompanii Węglowej: wyprzedaż i obligacje

Gospodarka

Sprzedaż kopalni i emisja obligacji. Ma to dać około 4 mld złotych, kwota ta oraz restrukturyzacja mogą uratować największą w Polsce spółkę węglową przed bankructwem. Nierentowne kopalnie – Jankowice, Chwałowice, Bobrek-Centrum i Piekary – zamierza kupić spółka Węglokoks za 2,5 miliarda złotych. Pozostałe 1,5 miliarda zł Kompania Węglowa zamierza zdobyć w rezultacie emisji obligacji.
Restrukturyzacja kopalń polegać będzie przede wszystkim na zmniejszeniu zatrudnienia. Zarząd spółki przewiduje, że w rezultacie przechodzenia na emeryturę i dobrowolnych zwolnień pracowników ze spółki odejdzie około 2 tys. osób. Do dobrowolnej rezygnacji z pracy ma ich skłaniać propozycja od 80 do 100 tys. zł odprawy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3913731,77164,woz-albo-przewoz

Udostępnij

Polski pawilon na Expo 2015 kosztować będzie 60 mln zł

Gospodarka expo 2015 mediolan Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych

Budowa polskiego pawilonu na Expo 2015 w Mediolanie zacznie się jeszcze w październiku. Pawilon nawiązuje do jabłkowego sadu. Gotowa jest już maskotka polskiej ekspozycji i slogan reklamowy, ale kierujący przygotowaniami prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman trzyma je w tajemnicy.
Wystawia Światowa EXPO 2015 będzie trwać będzie w Mediolanie od 1 maja do 31 października 2015 r., pod hasłem „Żywienie planety, energia dla życia”. Udział w imprezie EXPO w Mediolanie zgłosiło 147 krajów.
Pierwsza światowa wystawa odbyła się w 1751 w Londynie, a dwie następne w 1798 i 1802 w Paryżu. Za początek Expo uznaje się Wielką Wystawę (Great Exhibition) w Londynie w 1851 roku. Od tego czasu wystawa odbyła się 70 razy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1269071,Polska-wyda-60-mln-zl-na-EXPO-2015-w-Mediolanie

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1269071,Polska-wyda-60-mln-zl-na-EXPO-2015-w-Mediolanie