Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie będzie już Kredyt Banku ani Nordea Banku

Finanse

500 tys. klientów Kredyt Banku od dziś mają konta w BZWBK, 33 klientów Nordea Banku za tydzień zostaną przeniesieni do PKO BP.
Dotychczasowi klienci Kredyt Banku, którzy chcą korzystać z obsługi przez Internet muszą aktywować elektroniczne usługi BZWBK. Obydwa banki stosowały odmienne systemy autoryzacji. Jak zapewnia BZWBK warunki finansowe prowadzenia konta i opłaty za karty pozostaną takie same jak w Kredyt Banku. Przygotowania systemu elektronicznej obsługi do przyjęcia klientów Kredyt banku trwały w BZWB cały weekend, a system nie obsługiwał klientów.
Podobna operacja czeka za tydzień PKO BP i klientów Nordea Banku.
Obydwa banki przestrzegają klientów przed cyberatakami; przestępcy mogą wykorzystać zamieszanie związane z przejściem na nowe systemy. Banki przypominają, że nie będą wysyłać żadnych maili ani esemesów do klientów z prośbami o podanie danych. Jeśli ktoś dostanie taką korespondencję, może być pewien, że wysłali ją cyberprzestępcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html

Udostępnij

Dwa polskie banki nie przeszły stress testów

Finanse ebc europejski bank centralny Jednolity Mechanizm Nadzorczy knf Komisja Nadzoru Finansowego kryzys gospodarczy Single Supervisory Mechanism SSM stress testy

ale już naprawiły braki wskazane przez Europejski Bank Centralny (EBC). Według dzisiejszego komunikatu 25 europejskim bankom zabrakło razem 25 mld euro, żeby bezpiecznie przetrwać ewentualny światowy kryzys finansowy. 12 z tych banków uzupełniło już braki finansowe, wśród nich są dwa polskie banki: Getin Noble Bank oraz BNP Paribas Bank Polska.
Jak zareagują 123 europejskie instytucje finansowe na gwałtowne pogorszenie się sytuacji gospodarczej na świecie sprawdzał Europejski Bank Centralny, pisaliśmy o tym w czwarte. W Polsce, jak informuje dzisiejszy komunikat Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), badanie zostały przeprowadzone na grupie 15 banków. Według KNF, dwa polskie banki, które testów nie przeszły, zwiększyły kapitał i są już zdolne do skutecznej reakcji na kryzys.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne