Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nie będzie już Kredyt Banku ani Nordea Banku

Finanse

500 tys. klientów Kredyt Banku od dziś mają konta w BZWBK, 33 klientów Nordea Banku za tydzień zostaną przeniesieni do PKO BP.
Dotychczasowi klienci Kredyt Banku, którzy chcą korzystać z obsługi przez Internet muszą aktywować elektroniczne usługi BZWBK. Obydwa banki stosowały odmienne systemy autoryzacji. Jak zapewnia BZWBK warunki finansowe prowadzenia konta i opłaty za karty pozostaną takie same jak w Kredyt Banku. Przygotowania systemu elektronicznej obsługi do przyjęcia klientów Kredyt banku trwały w BZWB cały weekend, a system nie obsługiwał klientów.
Podobna operacja czeka za tydzień PKO BP i klientów Nordea Banku.
Obydwa banki przestrzegają klientów przed cyberatakami; przestępcy mogą wykorzystać zamieszanie związane z przejściem na nowe systemy. Banki przypominają, że nie będą wysyłać żadnych maili ani esemesów do klientów z prośbami o podanie danych. Jeśli ktoś dostanie taką korespondencję, może być pewien, że wysłali ją cyberprzestępcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html

Udostępnij

Dwa polskie banki nie przeszły stress testów

Finanse ebc europejski bank centralny Jednolity Mechanizm Nadzorczy knf Komisja Nadzoru Finansowego kryzys gospodarczy Single Supervisory Mechanism SSM stress testy

ale już naprawiły braki wskazane przez Europejski Bank Centralny (EBC). Według dzisiejszego komunikatu 25 europejskim bankom zabrakło razem 25 mld euro, żeby bezpiecznie przetrwać ewentualny światowy kryzys finansowy. 12 z tych banków uzupełniło już braki finansowe, wśród nich są dwa polskie banki: Getin Noble Bank oraz BNP Paribas Bank Polska.
Jak zareagują 123 europejskie instytucje finansowe na gwałtowne pogorszenie się sytuacji gospodarczej na świecie sprawdzał Europejski Bank Centralny, pisaliśmy o tym w czwarte. W Polsce, jak informuje dzisiejszy komunikat Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), badanie zostały przeprowadzone na grupie 15 banków. Według KNF, dwa polskie banki, które testów nie przeszły, zwiększyły kapitał i są już zdolne do skutecznej reakcji na kryzys.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne