Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nie będzie już Kredyt Banku ani Nordea Banku

Finanse

500 tys. klientów Kredyt Banku od dziś mają konta w BZWBK, 33 klientów Nordea Banku za tydzień zostaną przeniesieni do PKO BP.
Dotychczasowi klienci Kredyt Banku, którzy chcą korzystać z obsługi przez Internet muszą aktywować elektroniczne usługi BZWBK. Obydwa banki stosowały odmienne systemy autoryzacji. Jak zapewnia BZWBK warunki finansowe prowadzenia konta i opłaty za karty pozostaną takie same jak w Kredyt Banku. Przygotowania systemu elektronicznej obsługi do przyjęcia klientów Kredyt banku trwały w BZWB cały weekend, a system nie obsługiwał klientów.
Podobna operacja czeka za tydzień PKO BP i klientów Nordea Banku.
Obydwa banki przestrzegają klientów przed cyberatakami; przestępcy mogą wykorzystać zamieszanie związane z przejściem na nowe systemy. Banki przypominają, że nie będą wysyłać żadnych maili ani esemesów do klientów z prośbami o podanie danych. Jeśli ktoś dostanie taką korespondencję, może być pewien, że wysłali ją cyberprzestępcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/831299,dwa-znane-banki-znikaja-z-rynku-co-dalej-z-ich-klientami.html

Udostępnij

Dwa polskie banki nie przeszły stress testów

Finanse ebc europejski bank centralny Jednolity Mechanizm Nadzorczy knf Komisja Nadzoru Finansowego kryzys gospodarczy Single Supervisory Mechanism SSM stress testy

ale już naprawiły braki wskazane przez Europejski Bank Centralny (EBC). Według dzisiejszego komunikatu 25 europejskim bankom zabrakło razem 25 mld euro, żeby bezpiecznie przetrwać ewentualny światowy kryzys finansowy. 12 z tych banków uzupełniło już braki finansowe, wśród nich są dwa polskie banki: Getin Noble Bank oraz BNP Paribas Bank Polska.
Jak zareagują 123 europejskie instytucje finansowe na gwałtowne pogorszenie się sytuacji gospodarczej na świecie sprawdzał Europejski Bank Centralny, pisaliśmy o tym w czwarte. W Polsce, jak informuje dzisiejszy komunikat Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), badanie zostały przeprowadzone na grupie 15 banków. Według KNF, dwa polskie banki, które testów nie przeszły, zwiększyły kapitał i są już zdolne do skutecznej reakcji na kryzys.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17400551/wyniki-stresstestow-polskie-banki-sa-bezpieczne