Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pożar kamienicy w Poznaniu – sześć osób w szpitalu

Polska

Ewakuowano 35 osób. Pożar wybuchł przy ulicy Jackowskiego 13. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu na parterze przed świtem około 5 rano. Poznańska straż pożarna informuje, że obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale sześć osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

Pracownicy nadzoru budowlanego oceniają teraz stan kamienicy. Z użytkowania wyłączyli na razie dwa lokale. Ich mieszkańcy mają zapewnione miejsce w podpoznańskich hostelach. Pozostali lokatorzy kamienicy mogą wrócić już do mieszkań. Przyczyny pożaru ustala biegły z zakresu pożarnictwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16866800,Pozar_kamienicy_przy_ul__Jackowskiego__Szesc_osob.html

Udostępnij

Ewakuacja ok. 300 osób z powodu wycieku gazu

Polska ewakuacja Katowice Resko straż pożarna wybuch gazu wyciek gazu Zachodniopomorskie

w miejscowości Resko w Zachodniopomorskiem. Straż pożarna poinformowała, że podczas prac budowlanych doszło wczoraj do uszkodzenia gazociągu. Teren został zabezpieczony i nikomu nic się nie stało. Z kamienic znajdujących się najbliżej miejsca ulatniania się gazu strażacy ewakuowali około 300 osób. Gazownicy naprawili uszkodzoną przez koparkę rurę. Ewakuowani mieszkańcy przebywający czasowo w Urzędzie Miasta dostali pozwolenie na powrót do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, że z powodu ostatniego wybuchu gazu w katowickiej kamienicy zginęły trzy osoby – Dariusz Kmiecik (reporter TVN), jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dwuletnie dziecko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/wyciek-gazu-i-ewakuacja-setek-ludzi,226,0,1646050.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/wyciek-gazu-i-ewakuacja-setek-ludzi,226,0,1646050.html