Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Amerykanie i Brytyjczycy kończą misję w Afganistanie

Świat

Po 2014 roku w Afganistanie pozostanie ponad 10 tysięcy żołnierzy, ale tylko po to, żeby szkolić siły afgańskie. Nie będą już prowadzić misji bojowych. Takie porozumienie podpisały władze Afganistanu ze Stanami Zjednoczonymi.
Amerykańscy i brytyjscy żołnierze przekazali siłom bezpieczeństwa Afganistanu dwie bazy: Leatherneck i Camp Bastion w prowincji Helmand. Teraz wojskowi przygotowują się do powrotu do domów. Ich misja bojowa dobiegła końca. Misję zakończyli też polscy żołnierze. Teraz logistycy sprowadzają do Polski sprzęt wojskowy.

Operacja militarna w Afganistanie, zapoczątkowana w 2001 r., okazała się najtrudniejszym konfliktem zbrojnym XXI wieku. Po szybkim militarnym rozbiciu Talibów. działania NATO zostały ukierunkowane na stabilizację sytuacji politycznej i społecznej oraz długiej walce o bezpieczeństwo Afganistanu. Więcej o wojnie w Afganistanie przeczytasz tutaj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://radioszczecin.pl/6,117543,amerykanie-i-brytyjczycy-koncza-misje-w-afganist

Udostępnij

USA zabezpiecza się przed ebolą obowiązkową kwarantanną

Świat afryka zachodnia ebola epidemia gorączka krwotoczna Illinois kwarantanna New Yersey nowy Jork personel medyczny USA wirus

Oobowiązkową 21-dniową kwarantannę dla osób powracających z Afryki Zachodniej wprowadziły trzy stany USA: Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Nakaz kwarantanny dotyczy tylko personelu medycznego, który miał bezpośredni kontakt z chorymi na ebolę. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecił całej Ameryce tylko dobrowolną kwarantannę, ale trzy stany zdecydowały się na kwarantannę obowiązkową. Jedna pielęgniarka wracająca z Afryki Zachodniej już została jej poddana, choć nie wykazywała objawów choroby.
Liczba osób zarażonych wirusem Ebola  na całym świecie ciągle rośnie; obecnie jest to już ponad 10 tysięcy chorych. Na gorączkę krwotoczną wywołaną tym wirusem zmarło już prawie 5 tysięcy osób.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YJzVn1gb4Bo

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16865941,USA_zaostrzaja_prawo_w_zwiazku_z_ebola.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16865941,USA_zaostrzaja_prawo_w_zwiazku_z_ebola.html