Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polski pawilon na Expo 2015 kosztować będzie 60 mln zł

Gospodarka

Budowa polskiego pawilonu na Expo 2015 w Mediolanie zacznie się jeszcze w październiku. Pawilon nawiązuje do jabłkowego sadu. Gotowa jest już maskotka polskiej ekspozycji i slogan reklamowy, ale kierujący przygotowaniami prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman trzyma je w tajemnicy.
Wystawia Światowa EXPO 2015 będzie trwać będzie w Mediolanie od 1 maja do 31 października 2015 r., pod hasłem „Żywienie planety, energia dla życia”. Udział w imprezie EXPO w Mediolanie zgłosiło 147 krajów.
Pierwsza światowa wystawa odbyła się w 1751 w Londynie, a dwie następne w 1798 i 1802 w Paryżu. Za początek Expo uznaje się Wielką Wystawę (Great Exhibition) w Londynie w 1851 roku. Od tego czasu wystawa odbyła się 70 razy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1269071,Polska-wyda-60-mln-zl-na-EXPO-2015-w-Mediolanie

Udostępnij

Litwa uruchamia pływający terminal LNG w Kłajpedzie

Gospodarka dywersyfikacja estonia gaz gazoport kłajpeda litwa lotwa rosja skroplony gaz statoil terminal lng

Terminal to zbudowany w Korei Południowej statek z instalacjami do magazynowania i przeładunku skroplonego gazu. Dwa miesiące temu litewska państwowa spółka LitGas podpisała z norweskim Statoilem kontrakt na dostawy do niego 540 mln m sześc. gazu rocznie. Pierwszy transport skroplonego gazu powinien wpłynąć do Kłajpedy w końcu grudnia 2014 r.
„Kontrakt z Gazpromem wygasa w 2016 i jak na razie nie przedłużyliśmy go, ale nasza pozycja negocjacyjna jest już znacznie lepsza”, powiedział minister finansów Litwy Rimantas Szadzius.
Litwa zużywa 3 mld m sześc. gazu rocznie, w całości kupowanego od Gazpromu, przesyłanego przez Białoruś. W programie dywersyfikacji rząd litewski planuje rozbudowę połączenia gazowego pomiędzy Litwą i Łotwą oraz budowę połączenia gazowego z Polską. Terminal w Kłajpedzie, twierdza polscy specjaliści handlu gazem, nie będzie konkurentem dla Gazoportu w Świnoujściu

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Litwa-uruchamia-terminal-LNG-ktory-uniezalezni-ja-od-Gazpromu-3224838.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Litwa-uruchamia-terminal-LNG-ktory-uniezalezni-ja-od-Gazpromu-3224838.html