Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Litwa uruchamia pływający terminal LNG w Kłajpedzie

Gospodarka

Terminal to zbudowany w Korei Południowej statek z instalacjami do magazynowania i przeładunku skroplonego gazu. Dwa miesiące temu litewska państwowa spółka LitGas podpisała z norweskim Statoilem kontrakt na dostawy do niego 540 mln m sześc. gazu rocznie. Pierwszy transport skroplonego gazu powinien wpłynąć do Kłajpedy w końcu grudnia 2014 r.
„Kontrakt z Gazpromem wygasa w 2016 i jak na razie nie przedłużyliśmy go, ale nasza pozycja negocjacyjna jest już znacznie lepsza”, powiedział minister finansów Litwy Rimantas Szadzius.
Litwa zużywa 3 mld m sześc. gazu rocznie, w całości kupowanego od Gazpromu, przesyłanego przez Białoruś. W programie dywersyfikacji rząd litewski planuje rozbudowę połączenia gazowego pomiędzy Litwą i Łotwą oraz budowę połączenia gazowego z Polską. Terminal w Kłajpedzie, twierdza polscy specjaliści handlu gazem, nie będzie konkurentem dla Gazoportu w Świnoujściu

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Litwa-uruchamia-terminal-LNG-ktory-uniezalezni-ja-od-Gazpromu-3224838.html

Udostępnij

Rosja wyciąga rękę po terminal gazowy w Świnoujściu

Gospodarka gazoport pakiet kontrolny Rosnieft saipem terminal gazowy

Rosyjski Rosnieft może kupić włoską spółkę Saipem, która buduje Gazoport w Świnoujściu, mający uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Po wczorajszych informacjach o ofercie sprzedania Saipemu Rosjanom, na giełdzie w Mediolanie wzrosły akcje spółki.
W sierpniu pisaliśmy o powiązaniach Saipemu z rosyjskimi firmami, dla których spółka buduje i projektuje instalacje gazowe, między innymi Nordstream. Wówczas Saipem po raz drugi ogłosił przesunięcie terminu oddania terminalu gazowego na późniejszy termin i zażądał renegocjacji wynagrodzenia. W wyniku rozmów z polskim rządem, terminal, który miał być gotowy na koniec września, ma zostać oddany do końca tego roku. Specjaliści obawiają się, że po przejęciu pakietu kontrolnego spółki przez Rosnieft termin ten nie zostanie dotrzymany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Rosjanie-przejma-budowe-gazoportu-w-Swinouj%C5%9Bciu-Zagrozona-dywersyfikacja-dostaw-gazu_a18362

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Rosjanie-przejma-budowe-gazoportu-w-Swinouj%C5%9Bciu-Zagrozona-dywersyfikacja-dostaw-gazu_a18362