Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Ukrainie rozpoczęły się wybory do parlamentu

Europa

Ukraińcy wybierają 450-osobową Radę Najwyższą. Główna rywalizacja skupia się między partiami głoszącymi program gruntownych reform i reorientacji Ukrainy na zachód, a bardzo osłabionymi zwolennikami starego reżimu. Faworytem jest blok prezydenta Petra Poroszenki. Wszystkie liczące się partie mają proeuropejskie programy. Około 13 procent obywateli Ukrainy na pewno nie może wziąć udziału w wyborach z powodu toczącej się wojny na wschodzie kraju.

Według sondaży do Rady Najwyższej ma zaufanie tylko 19 procent Ukraińców. Większym szacunkiem cieszy się nawet skorumpowana milicja. Parlament ukraiński zajmuje ostatnie miejsce w rankingu zaufania do instytucji państwowych.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17390587/parlament-patriotow-i-debiutantow-ukrainskie-wybory-w-pigulce

Udostępnij

W wyborach na Ukrainie kandydują weterani wojenni

Europa armia kampania wyborcza kryzys na ukrainie ochotnicy ukraina wybory samorządowe

Ochotnicy z ukraińskiej armii znajdują się na listach wyborczych obok działaczy organizacji pozarządowych. W kraju weterani walk na wschodzie Ukrainy zdobyli status gwiazd i bohaterów;  podczas spotkań z wyborcami są przedstawiani jako ci, o których do tej pory mówiono w telewizji. Kampania trwała jednak zbyt krótko, żeby ochotnicy mogli utworzyć swoje ugrupowania. Startują z list wyborczych prozachodnich partii. Łączą ich jednak postulaty: reforma armii i organów ścigania oraz tworzenie nowej strategii obrony państwa.
Wybory odbędą się w niedzielę 26 października. Doglądać ich  będą obserwatorzy z krajów zachodnich. Na terenach opanowanych przez rosyjskie wojska i separatystów wyborów nie będzie

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/473418,wybory-na-ukrainie-o-glosy-walcza-wojskowi.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/473418,wybory-na-ukrainie-o-glosy-walcza-wojskowi.html