Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ewakuacja ok. 300 osób z powodu wycieku gazu

Polska

w miejscowości Resko w Zachodniopomorskiem. Straż pożarna poinformowała, że podczas prac budowlanych doszło wczoraj do uszkodzenia gazociągu. Teren został zabezpieczony i nikomu nic się nie stało. Z kamienic znajdujących się najbliżej miejsca ulatniania się gazu strażacy ewakuowali około 300 osób. Gazownicy naprawili uszkodzoną przez koparkę rurę. Ewakuowani mieszkańcy przebywający czasowo w Urzędzie Miasta dostali pozwolenie na powrót do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, że z powodu ostatniego wybuchu gazu w katowickiej kamienicy zginęły trzy osoby – Dariusz Kmiecik (reporter TVN), jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dwuletnie dziecko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/wyciek-gazu-i-ewakuacja-setek-ludzi,226,0,1646050.html

Udostępnij

Dzisiaj zmieniamy czas z letniego na zimowy

Polska Benjamin Franklin czas letni czas zimowy lato Niemcy przesunięcie czasu zegarek zima

To oznacza, że w niedzielę rano pośpimy godzinę dłużej. Wskazówki zegarów powinniśmy przestawić w nocy z godziny 3 na godzinę 2. Cała Unia Europejska zmienia czas na podstawie obowiązującej bezterminowo dyrektywy UE ze stycznia 2001 roku. Czas letni zacznie obowiązywać 29 marca 2015 roku. Zmiany czasu mają przyczyniać się do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. Wielu ekonomistów kwestionuje twierdzenie, że zmiana czasu prowadzi do oszczędności w gospodarce.

Pierwszy raz o potrzebie zmiany czasu wspomniał Benjamin Franklin. Pionierami byli Niemcy. Podczas I wojny światowej przesunęli wskazówki zegara po raz pierwszy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/zmiana-czasu-2014-zima-czas-letni-na-zimowy-pazdziernik-newsweek-pl,artykuly,350421,1.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/zmiana-czasu-2014-zima-czas-letni-na-zimowy-pazdziernik-newsweek-pl,artykuly,350421,1.html