Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ewakuacja ok. 300 osób z powodu wycieku gazu

Polska

w miejscowości Resko w Zachodniopomorskiem. Straż pożarna poinformowała, że podczas prac budowlanych doszło wczoraj do uszkodzenia gazociągu. Teren został zabezpieczony i nikomu nic się nie stało. Z kamienic znajdujących się najbliżej miejsca ulatniania się gazu strażacy ewakuowali około 300 osób. Gazownicy naprawili uszkodzoną przez koparkę rurę. Ewakuowani mieszkańcy przebywający czasowo w Urzędzie Miasta dostali pozwolenie na powrót do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, że z powodu ostatniego wybuchu gazu w katowickiej kamienicy zginęły trzy osoby – Dariusz Kmiecik (reporter TVN), jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dwuletnie dziecko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/wyciek-gazu-i-ewakuacja-setek-ludzi,226,0,1646050.html

Udostępnij

Dzisiaj zmieniamy czas z letniego na zimowy

Polska Benjamin Franklin czas letni czas zimowy lato Niemcy przesunięcie czasu zegarek zima

To oznacza, że w niedzielę rano pośpimy godzinę dłużej. Wskazówki zegarów powinniśmy przestawić w nocy z godziny 3 na godzinę 2. Cała Unia Europejska zmienia czas na podstawie obowiązującej bezterminowo dyrektywy UE ze stycznia 2001 roku. Czas letni zacznie obowiązywać 29 marca 2015 roku. Zmiany czasu mają przyczyniać się do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. Wielu ekonomistów kwestionuje twierdzenie, że zmiana czasu prowadzi do oszczędności w gospodarce.

Pierwszy raz o potrzebie zmiany czasu wspomniał Benjamin Franklin. Pionierami byli Niemcy. Podczas I wojny światowej przesunęli wskazówki zegara po raz pierwszy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/zmiana-czasu-2014-zima-czas-letni-na-zimowy-pazdziernik-newsweek-pl,artykuly,350421,1.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/zmiana-czasu-2014-zima-czas-letni-na-zimowy-pazdziernik-newsweek-pl,artykuly,350421,1.html