Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz taniej: wojna cenowa na rynku przesyłek

Finanse

Ceny przesłania paczki w ciągu ostatnich kilku lat spadły o 50 proc., informuje „Forbes.pl”, powołując się na opinię dyrektora sprzedaży i marketingu kurierskiej firmy TNT Express Rafała Dziury. Na rynku paczek trwa wojna o klientów, przede wszystkim z e-handlu, prowadzona przede wszystkim za pomocą obniżania cen. Paczkę, za przesłanie której Poczta Polska bierze 25 zł, w firmy kurierskiej przetransportują za 15 zł.
Kiedy paczkami zajmowała się poczta, najwięcej paczek było przesyłkami rodzinnymi, obecnie są to głównie przesyłki towarów ze sklepów internetowych. Poczta Polska ma obecnie około 15 proc. rynku, resztę mają firmy kurierskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nadchodzi-rychly-koniec-poczty-jaka-znamy,artykuly,183408,1,1.html

Udostępnij

21 państw podpisało umowę o utworzeniu banku Azji

Finanse azja bank azji bank światowy chiny Europa Japonia Stany Zjednoczone

Inicjatorem porozumienia były Chiny. Chińskiej inicjatywy nie zaakceptowała Japonia i Korea południowa, odrzuciła ja także Australia, której Chiny proponowały udział w banku. Nowy międzynarodowy bank pełniłby tę samą rolę, co bank światowy. Chiński rząd wielokrotnie uskarżał się na dyskryminację przez Bank Światowy, w którym decydującą rolę odgrywają Stany Zjednoczone, Europa i Japonia. Bank Azji ma wspierać rozwój krajów członkowskich przez finansowanie budowy dróg, linii kolejowych, elektrowni i sieci telekomunikacyjnych
Według porozumienia kapitał początkowy banku wyniesie 50 mld dolarów, w całości pokryją go Chiny. Składki pozostałych uczestników porozumienia mają podwoić kapitał. Bank ma rozpocząć działalność w połowie przyszłego roku, zapowiedział minister finansów Singapuru, Tharman Shanmugaratnam.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357