Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz taniej: wojna cenowa na rynku przesyłek

Finanse

Ceny przesłania paczki w ciągu ostatnich kilku lat spadły o 50 proc., informuje „Forbes.pl”, powołując się na opinię dyrektora sprzedaży i marketingu kurierskiej firmy TNT Express Rafała Dziury. Na rynku paczek trwa wojna o klientów, przede wszystkim z e-handlu, prowadzona przede wszystkim za pomocą obniżania cen. Paczkę, za przesłanie której Poczta Polska bierze 25 zł, w firmy kurierskiej przetransportują za 15 zł.
Kiedy paczkami zajmowała się poczta, najwięcej paczek było przesyłkami rodzinnymi, obecnie są to głównie przesyłki towarów ze sklepów internetowych. Poczta Polska ma obecnie około 15 proc. rynku, resztę mają firmy kurierskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nadchodzi-rychly-koniec-poczty-jaka-znamy,artykuly,183408,1,1.html

Udostępnij

21 państw podpisało umowę o utworzeniu banku Azji

Finanse azja bank azji bank światowy chiny Europa Japonia Stany Zjednoczone

Inicjatorem porozumienia były Chiny. Chińskiej inicjatywy nie zaakceptowała Japonia i Korea południowa, odrzuciła ja także Australia, której Chiny proponowały udział w banku. Nowy międzynarodowy bank pełniłby tę samą rolę, co bank światowy. Chiński rząd wielokrotnie uskarżał się na dyskryminację przez Bank Światowy, w którym decydującą rolę odgrywają Stany Zjednoczone, Europa i Japonia. Bank Azji ma wspierać rozwój krajów członkowskich przez finansowanie budowy dróg, linii kolejowych, elektrowni i sieci telekomunikacyjnych
Według porozumienia kapitał początkowy banku wyniesie 50 mld dolarów, w całości pokryją go Chiny. Składki pozostałych uczestników porozumienia mają podwoić kapitał. Bank ma rozpocząć działalność w połowie przyszłego roku, zapowiedział minister finansów Singapuru, Tharman Shanmugaratnam.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357