Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz taniej: wojna cenowa na rynku przesyłek

Finanse

Ceny przesłania paczki w ciągu ostatnich kilku lat spadły o 50 proc., informuje „Forbes.pl”, powołując się na opinię dyrektora sprzedaży i marketingu kurierskiej firmy TNT Express Rafała Dziury. Na rynku paczek trwa wojna o klientów, przede wszystkim z e-handlu, prowadzona przede wszystkim za pomocą obniżania cen. Paczkę, za przesłanie której Poczta Polska bierze 25 zł, w firmy kurierskiej przetransportują za 15 zł.
Kiedy paczkami zajmowała się poczta, najwięcej paczek było przesyłkami rodzinnymi, obecnie są to głównie przesyłki towarów ze sklepów internetowych. Poczta Polska ma obecnie około 15 proc. rynku, resztę mają firmy kurierskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nadchodzi-rychly-koniec-poczty-jaka-znamy,artykuly,183408,1,1.html

Udostępnij

21 państw podpisało umowę o utworzeniu banku Azji

Finanse azja bank azji bank światowy chiny Europa Japonia Stany Zjednoczone

Inicjatorem porozumienia były Chiny. Chińskiej inicjatywy nie zaakceptowała Japonia i Korea południowa, odrzuciła ja także Australia, której Chiny proponowały udział w banku. Nowy międzynarodowy bank pełniłby tę samą rolę, co bank światowy. Chiński rząd wielokrotnie uskarżał się na dyskryminację przez Bank Światowy, w którym decydującą rolę odgrywają Stany Zjednoczone, Europa i Japonia. Bank Azji ma wspierać rozwój krajów członkowskich przez finansowanie budowy dróg, linii kolejowych, elektrowni i sieci telekomunikacyjnych
Według porozumienia kapitał początkowy banku wyniesie 50 mld dolarów, w całości pokryją go Chiny. Składki pozostałych uczestników porozumienia mają podwoić kapitał. Bank ma rozpocząć działalność w połowie przyszłego roku, zapowiedział minister finansów Singapuru, Tharman Shanmugaratnam.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/powstaje-nowy-rywal-dla-banku-swiatowego_a18357