Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W wyborach na Ukrainie kandydują weterani wojenni

Europa

Ochotnicy z ukraińskiej armii znajdują się na listach wyborczych obok działaczy organizacji pozarządowych. W kraju weterani walk na wschodzie Ukrainy zdobyli status gwiazd i bohaterów;  podczas spotkań z wyborcami są przedstawiani jako ci, o których do tej pory mówiono w telewizji. Kampania trwała jednak zbyt krótko, żeby ochotnicy mogli utworzyć swoje ugrupowania. Startują z list wyborczych prozachodnich partii. Łączą ich jednak postulaty: reforma armii i organów ścigania oraz tworzenie nowej strategii obrony państwa.
Wybory odbędą się w niedzielę 26 października. Doglądać ich  będą obserwatorzy z krajów zachodnich. Na terenach opanowanych przez rosyjskie wojska i separatystów wyborów nie będzie

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/473418,wybory-na-ukrainie-o-glosy-walcza-wojskowi.html

Udostępnij

Rosyjskie banki wniosły do TS skargę na sankcje unijne

Europa Arkadij Rotenberg banki odwołanie rosja sankcje sektor finansowy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Trzy banki –Sbierbank, WTB i WEB poinformowały w piątek o złożeniu skargi powodowej o uchylenie decyzji Unii Europejskiej ws. sankcji w Trybunale Sprawiedliwości UE.

Od 1 sierpnia 2014 roku Unia Europejska wprowadziła sankcje na rosyjski sektor finansowy. Mają one trwać rok z możliwością ich rewizji po trzech miesiącach. Cierpi przez nie pięć banków: Sbierbank, Gazprombank, WEB i Rossielchozbank. Podobne sankcje wprowadziły również USA. Objęły one m.in. spółki naftowe Gazprom, Rosnieft i Sbierbank.

Podobna skarga już wcześniej została złożona w Trybunale Sprawiedliwości. Pochodzi ona od Arkadija Rotenberga – biznesmena związanego z prezydentem Rosji. Złożył on skargę na nałożone na niego restrykcje wizowe i finansowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16862279,Rosja_Trzy_banki_wniosly_do_Trybunalu_Sprawiedliwosci.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16862279,Rosja_Trzy_banki_wniosly_do_Trybunalu_Sprawiedliwosci.html