Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polskie jabłka mogą być eksportowane do Kanady

Gospodarka

powiedział wczoraj agencji IAR nasz ambasador w Ottawie Marcin Bosacki. Dodał, że trwają starania o dopuszczeniu na kanadyjski rynek warzyw i innych owoców z Polski. Strona polska złożyła formalny wniosek w sprawie polskich jabłek w 2012 roku, decyzja o otwarciu rynku zapadła w czwartek. Nasze starania, powiedział ambasador, wspierał unijny komisarz ds. handlu Karel De Gucht.
Według ambasadora kanadyjskie przepisy sanitarne są bardzo rygorystyczne, ale nasze jabłka mogą je spełnić. Decyzję o dopuszczeniu polskich jabłek na kanadyjski rynek przyspieszyło rosyjskie embargo; rząd Kanady akceptuje polskie stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie.
Kilogram jabłek kosztuje w Kanadzie w detalicznej sprzedaży około 3 dolarów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/kanada-otwiera-rynek-dla-polskich-jablek,106985.html

Udostępnij

Niemcy: konkurenci to Chiny, Polska, Indie i Turcja

Gospodarka chiny DGQ Indie jakość towarów Niemcy Niemieckie Towarzystwo Jakości polska turcja

Chińskie produkty dorównają jakością niemieckim po 2035 roku, sądzi 42 proc. spośród 1200 przedsiębiorców z Niemiec zapytanych o to przez Niemieckie Towarzystwo Jakości (DGQ). O tym, że Polskie towary dorównają jakością niemieckim przekonanych było 38 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach rankingu konkurentów jakością znalazły się Indie, na które padło 35 proc. głosów i Turcja – 32 proc.
Niemieccy przedsiębiorcy najsceptyczniej oceniaj poprawę jakości produktów z USA, przewiduje ją 15 proc. ankietowanych, wyrobów francuskich, w poprawę jakości których wierzy 20 proc. ankietowanych i włoskich – 24 proc.
Polski eksport do Niemiec wart jest 40 mld euro – największy holenderski wynosi 90 mld – ale w opinii ekspertów opinie o wzrastającej jakości polskich wyrobów pozwalają przewidywać wzrost eksportu kosztem tych krajów, z których towary są niżej oceniane pod względem jakości i perspektyw jej wzrostu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dw.de/niemiecki-raport-polska-jako%C5%9B%C4%87-mo%C5%BCe-wkr%C3%B3tce-zagrozi%C4%87-marce-made-in-germany/a-18012808

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dw.de/niemiecki-raport-polska-jako%C5%9B%C4%87-mo%C5%BCe-wkr%C3%B3tce-zagrozi%C4%87-marce-made-in-germany/a-18012808