Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie banki wniosły do TS skargę na sankcje unijne

Europa

Trzy banki –Sbierbank, WTB i WEB poinformowały w piątek o złożeniu skargi powodowej o uchylenie decyzji Unii Europejskiej ws. sankcji w Trybunale Sprawiedliwości UE.

Od 1 sierpnia 2014 roku Unia Europejska wprowadziła sankcje na rosyjski sektor finansowy. Mają one trwać rok z możliwością ich rewizji po trzech miesiącach. Cierpi przez nie pięć banków: Sbierbank, Gazprombank, WEB i Rossielchozbank. Podobne sankcje wprowadziły również USA. Objęły one m.in. spółki naftowe Gazprom, Rosnieft i Sbierbank.

Podobna skarga już wcześniej została złożona w Trybunale Sprawiedliwości. Pochodzi ona od Arkadija Rotenberga – biznesmena związanego z prezydentem Rosji. Złożył on skargę na nałożone na niego restrykcje wizowe i finansowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16862279,Rosja_Trzy_banki_wniosly_do_Trybunalu_Sprawiedliwosci.html

Udostępnij

Szwecja przerywa poszukiwania nieznanej łodzi podwodnej

Europa akcja poszukiwawcza akcja zwiadowcza archipelag sztokholmski jednostka podwodna okręty rosja szwecja żołnierze

W poszukiwaniach nieznanego okrętu uczestniczyło 200 żołnierzy i okręty marynarki wojennej. Niektóre media twierdzą, że był to rosyjski okręt podwodny. W poprzedni czwartek szwedzkie służby przechwyciły szyfrowany sygnał rozmowy w języku rosyjskim na częstotliwości wykorzystywanej przez Rosję w sytuacjach alarmowych. O tym, że widzieli nierozpoznaną jednostkę mówili też szwedzcy rybacy. Moskwa zaprzeczała, że ich łódź znajduje się w tej części Bałtyku. Zagadka nie została rozwiązana. Nie wiadomo do kogo należała jednostka podwodna, bo wszystkie jednostki poszukiwawcze wróciły już do portów.

Obecność obcej jednostki stwierdzono ponad tydzień temu na obszarze Archipelagu Sztokholmskiego.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410188152-szwedzkie-sily-zbrojne-rozpoczely-wielka-akcje-zwiadowcza

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410188152-szwedzkie-sily-zbrojne-rozpoczely-wielka-akcje-zwiadowcza