Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska cofnęła akredytację rosyjskiemu dziennikarzowi

Polska

Rzecznik polskiego MSZ potwierdza cofnięcie akredytacji. Dziennikarz Leonid Swiridow pracował w Polsce od kilku lat, ale teraz będzie musiał opuścić nasz kraj. Z takim wnioskiem wystąpiła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. „Wyborcza” informuje, że dziennikarz zajmował się nie tylko dziennikarstwem, ale również lobbował na rzecz niektórych rosyjskich firm.

Swiridow już kiedyś miał problemy – w 2006 roku pracując dla agencji RIA Nowosti stracił akredytację w Czechach. Wtedy tamtejsze władze również nie podały oficjalnych powodów jego wydalenia z kraju, a Rosja w odwecie wydaliła czeskiego dziennikarza.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16861224,MSZ_cofnelo_rosyjskiemu_dziennikarzowi_pozwolenie.html

Udostępnij

Polska odwołała się od wyroku w sprawie więzień CIA

Polska CIA europejski trybunał praw człowieka w strasburgu odwołanie prokuratura śledztwo tajne więzienie CIA tortury wyrok

Polska skierowała do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odwołanie od wyroku w sprawie tajnych więzień CIA, informuje PAP powołując się na źródła dyplomatyczne.

W lipcu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła zakaz tortur i nieludzkiego traktowania, a śledztwo prowadzone w tej sprawie przez polską prokuraturę było nieefektywne. Skargi złożyli Palestyńczyk Abu Zubajda i Saudyjczyk Abd al-Rahim al Nashiri. Mężczyźni twierdzą, że byli osadzeni w tajnym więzieniu w Polsce w latach 2002 – 2003. Polska starała się o odrzucenie skarg, tłumacząc że nadal toczy się w tej sprawie śledztwo, ale Trybunał uznał, że śledztwo jest nieefektywne. Obydwóch oskarżycieli Polski czekają procesy za terroryzm.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-odwolala-sie-od-wyroku-etpc-ws-wiezien-cia,481286,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-odwolala-sie-od-wyroku-etpc-ws-wiezien-cia,481286,s.html