Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rubel stracił w tym roku jedną czwartą wartości

Finanse

Psychologiczny próg 53 ruble za euro na Moskiewskiej Międzybankowej Giełdzie Walutowej przekroczony został dziś w południe czasu polskiego (o godz. 14:00 czasu moskiewskiego). Dolar kosztował o tej samej porze blisko 42 ruble, również najdrożej w historii rosyjskiej waluty.
Spadków kursu nie powstrzymały interwencje Banku Rosji, który do południa naszego czasu sprzedał na giełdzie 1,4 mld dolarów, a wczoraj przez cały dzień dwa razy więcej. Od początku roku hamowanie spadków cen rubla kosztowało rosyjski bank centralny ponad 60 mld dolarów.
Za główną przyczynę spadku ceny rubla analitycy uważają zachodnie sankcje nałożone na Rosję oraz spadek cen ropy naftowej na światowych rynkach. Z punktu widzenia zwykłego Rosjanina spadek ceny rubla oznacza topnienie oszczędności, w rezultacie Rosjanie wycofują je z banków i kupują zachodnie waluty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-pograza-sie-w-kryzysie-walutowym-3224284.html

Udostępnij

Rośnie dług publiczny krajów Unii Europejskiej

Finanse dług publiczny Eurostat produkt krajowy bruto produkt krajowy brutto strefa euro traktat z Maastricht

informuje „Bankier.pl. W pierwszej połowie tego roku łączny dług publiczny krajów UE przekroczył 87 proc. ich produktu krajowego brutto; w traktacie z Maastricht górna granica długu publicznego wyznaczona została na 60 proc. PKB. Zadłużenie państw strefy Euro przekroczyło 92 proc. PKB. Kwotowo cały dług UE wynosi prawie 12 bilionów euro.
Według danych Eurostatu najbardziej zadłużone są Włochy, na 133,8 proc. PKB, Portugalia – 129,4 proc. oraz Irlandia – 116, 7 proc. Najmniej Estonia, z długiem 10,5 proc., Luksemburg, którego dług wynosi 23,1 proc. i Łotwa zadłużona na 41,1 proc. Spadł dług Irlandii, Niemiec i Portugalii.
Najnowsze informacje Eurostatu o długach publicznych w relacji do PKB nie obejmują Polski, która zmieniła sposób obliczania zadłużenia. Dług naszego kraju zmalał prawdzie w statystykach z 974,55 mld euro w zeszłym roku do 821, 35 w czerwcu tego roku, ale jest to rezultatem operacji księgowej: przejęcia przez budżet państwa części aktywów OFE.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/A-dlugi-UE-rosna-rosna-rosna-7220040.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/A-dlugi-UE-rosna-rosna-rosna-7220040.html