Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy: konkurenci to Chiny, Polska, Indie i Turcja

Gospodarka

Chińskie produkty dorównają jakością niemieckim po 2035 roku, sądzi 42 proc. spośród 1200 przedsiębiorców z Niemiec zapytanych o to przez Niemieckie Towarzystwo Jakości (DGQ). O tym, że Polskie towary dorównają jakością niemieckim przekonanych było 38 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach rankingu konkurentów jakością znalazły się Indie, na które padło 35 proc. głosów i Turcja – 32 proc.
Niemieccy przedsiębiorcy najsceptyczniej oceniaj poprawę jakości produktów z USA, przewiduje ją 15 proc. ankietowanych, wyrobów francuskich, w poprawę jakości których wierzy 20 proc. ankietowanych i włoskich – 24 proc.
Polski eksport do Niemiec wart jest 40 mld euro – największy holenderski wynosi 90 mld – ale w opinii ekspertów opinie o wzrastającej jakości polskich wyrobów pozwalają przewidywać wzrost eksportu kosztem tych krajów, z których towary są niżej oceniane pod względem jakości i perspektyw jej wzrostu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dw.de/niemiecki-raport-polska-jako%C5%9B%C4%87-mo%C5%BCe-wkr%C3%B3tce-zagrozi%C4%87-marce-made-in-germany/a-18012808

Udostępnij

Warunki pracy w Polsce należą do najgorszych

Gospodarka bezrobotni oecd Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju praca pracodawcy warunki pracy wynagrodzenia

wśród 32 najbardziej rozwiniętych państw świata zbadanych pod tym kątem przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Mamy niskie płace, zajmując pod tym względem 26 miejsce, pracodawcy stawiają pracownikom za wysokie wymagania w stosunku do warunków pracy – 28 miejsce i nie wspierają rozwoju zawodowego pracowników – 27 miejsce. Mamy też bardzo duża rozpiętość wynagrodzeń, zajmując pod tym względem 23 miejsce, a bezrobotni w naszym kraju mają niewielkie możliwości znalezienia pracy – 25 miejsce.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://natemat.pl/121533,oecd-nie-zostawia-na-polskim-rynku-racy-suchej-nitki-jestesmy-na-szarym-koncu-jezeli-chodzi-o-warunki-zatrudnienia

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://natemat.pl/121533,oecd-nie-zostawia-na-polskim-rynku-racy-suchej-nitki-jestesmy-na-szarym-koncu-jezeli-chodzi-o-warunki-zatrudnienia