Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szwecja przerywa poszukiwania nieznanej łodzi podwodnej

Europa

W poszukiwaniach nieznanego okrętu uczestniczyło 200 żołnierzy i okręty marynarki wojennej. Niektóre media twierdzą, że był to rosyjski okręt podwodny. W poprzedni czwartek szwedzkie służby przechwyciły szyfrowany sygnał rozmowy w języku rosyjskim na częstotliwości wykorzystywanej przez Rosję w sytuacjach alarmowych. O tym, że widzieli nierozpoznaną jednostkę mówili też szwedzcy rybacy. Moskwa zaprzeczała, że ich łódź znajduje się w tej części Bałtyku. Zagadka nie została rozwiązana. Nie wiadomo do kogo należała jednostka podwodna, bo wszystkie jednostki poszukiwawcze wróciły już do portów.

Obecność obcej jednostki stwierdzono ponad tydzień temu na obszarze Archipelagu Sztokholmskiego.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/201410188152-szwedzkie-sily-zbrojne-rozpoczely-wielka-akcje-zwiadowcza

Udostępnij

Polska nie straci: pierwsze ustalenia szczytu klimatycznego UE

Europa Bruksela ewa kopacz pakiet klimatyczny polityka energetyczna redukcja CO2 szczyt klimatyczny Unia Europejska

Nie będzie dodatkowych obciążeń dla Polski w związku z nowymi ramami polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej –powiedziała premier Ewa Kopacz po pierwszym dniu obrad szczytu w Brukseli. Emisja dwutlenku węgla zostanie ograniczona o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990. Dla Polski udało się wynegocjować utrzymanie systemu darmowych pozwoleń na emisję CO2 dla sektora elektroenergetycznego na poziomie 40 proc. do 2030 roku. System darmowych pozwoleń miał wygasnąć już w 2019 roku ale  darmowe pozwolenia zostały przedłużone do 2030 roku. Korzystne dla Polski są też zapisy o funduszu rekompensującym biedniejszym krajom koszty polityki klimatycznej UE. Premier Ewa Kopacz uważa, że dzięki temu ceny energii w Polsce na pewno nie wzrosną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16856600,Kopacz__Udalo_sie_wywalczyc_najlepsze_warunki_dla.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16856600,Kopacz__Udalo_sie_wywalczyc_najlepsze_warunki_dla.html