Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska odwołała się od wyroku w sprawie więzień CIA

Polska

Polska skierowała do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odwołanie od wyroku w sprawie tajnych więzień CIA, informuje PAP powołując się na źródła dyplomatyczne.

W lipcu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła zakaz tortur i nieludzkiego traktowania, a śledztwo prowadzone w tej sprawie przez polską prokuraturę było nieefektywne. Skargi złożyli Palestyńczyk Abu Zubajda i Saudyjczyk Abd al-Rahim al Nashiri. Mężczyźni twierdzą, że byli osadzeni w tajnym więzieniu w Polsce w latach 2002 – 2003. Polska starała się o odrzucenie skarg, tłumacząc że nadal toczy się w tej sprawie śledztwo, ale Trybunał uznał, że śledztwo jest nieefektywne. Obydwóch oskarżycieli Polski czekają procesy za terroryzm.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-odwolala-sie-od-wyroku-etpc-ws-wiezien-cia,481286,s.html

Udostępnij

Trzy osoby zginęły w wybuchu gazu w Katowicach

Polska akcja poszukiwawcza Brygida Frosztęga-Kmiecik Dariusz Kmiecik kamienica Katowice reporter Faktów strażacy wybuch gazu

to reporter „Faktów” TVN Dariusz Kmiecik, jego żona, dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dwuletni syn. Ratownicy najpierw znaleźli ciało mężczyzny, a potem dotarli też do dwóch pozostałych osób. Strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą w gruzowisku po wybuchu gazu w piątek nad ranem.

Do wybuchu gazu w kamienicy doszło wczoraj nad ranem. Jedna ciężko ranna osoba znajduje się w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Obecnie strażacy zabezpieczają teren katastrofy.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-zyje-dziennikarz-faktow-tvn-jego-zona-i-syn,481144.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-zyje-dziennikarz-faktow-tvn-jego-zona-i-syn,481144.html