Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rozpoczęła się pierwsza prywatna misja księżycowa

Nauka i Technologie

Prywatny moduł 4M, należący do luksemburskiej firmy LuxSpace, rozpoczął misję, której celem jest dotarcie do orbity Księżyca, a następnie powrót na Ziemię. Jest to możliwe dzięki dołączeniu do zorganizowanego przez chińską agencję kosmiczną lotu Chang’e 5-T1, którego zadaniem są testy niezbędne przed księżycową misją Chang’e 5, zaplanowaną na 2017 lub 2018 rok.

Ważący 14 kilogramów moduł, którego kluczowym elementem jest nadajnik radiowy, został umieszczony w górnym stopniu rakiety Długi Marsz, który okrąży Księżyc, a następnie wróci w pobliże Ziemi. 4M jest hołdem dla założyciela LuxSpace, prof. Manfreda Fuchsa. Podczas lotu będzie nadawać sygnały, które będą mogli odbierać radioamatorzy z całego świata.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.space.com/27518-private-moon-mission-4m-luxspace.html

Udostępnij

Aplikacja mobilna rozwiązuje zadania matematyczne

Nauka i Technologie Aplikacje mobilne Kalkulator matematyka MicroBLINK nauka PhotoMath Pomoc naukowa Rozwiązywanie zadań

Aplikację, która jest w stanie samodzielnie rozwiązać zadanie z matematyki opracowała Firma MicroBLINK. W przeciwieństwie do różnego rodzaju kalkulatorów, w tym przypadku użytkownik nie musi podawać żadnych danych – aplikacja PhotoMath wykorzystuje kamerę smartfona. Wystarczy skierować ją na treść zadania, by algorytm rozpoznał działanie do wykonania i wyświetlił wynik.

Co istotne, poza samym wynikiem prezentowane są również wiodące do niego obliczenia. Zdaniem twórców aplikacji PhotoMath stanowi dzięki temu doskonała pomoc naukową, która prezentując rozwiązanie krok po kroku pomoże zrozumieć matematykę. Aplikacja jest obecnie dostępna dla telefonów z iOS i Windowsem, a w przyszłym roku pojawi się wersja dla Androida.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/photomath-aplikacja-zadania-domowe-matematyka.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/photomath-aplikacja-zadania-domowe-matematyka.html